Hiç de önemli bir adam değilim ki.

Hiç de önemli bir adam değilim ki.

Aciz, garip, fakir bir adamım ben. Yani niye istediklerinizi söylemek zorundayım ki? Hakikaten ben sizden olsam ne yazar anlayamıyorum? Beni o istediğiniz yerlerde durmam için aramayın! Ararsanız düşüncelerde, kalplerde arayın. Beni oralarda bulacaksınız. Beni Mavi Marmara'da arayın, beni gezide arayın, beni Berkin Elvan'ın cansız bedeninde, onun annesinin gözyaşlarında arayın, beni Filistin'de arayın, Arakan' da arayın, Gazze'de, Suriye'de, Afrika'da arayın, beni başı zorla açtırılanların yanında, başı zorla kapatılanların yanında arayın, açta açıkta bırakılanların, fakirlerin garibanların yanında arayın, beni fikirlerde, vicdanlarda arayın. Daha da net nasıl anlatacağım bilemiyorum ama beni o istediğiniz yerlerde size vicdani destek vermek için aramayın.

Çünkü siz yol derken ben yolda yatan açlar, yaşlılar için ne yapalım dedim, siz inşaat derken ben işçi kardeşim inşaatlarda ölüyor dedim, siz baraj yaptık derken ben suyu olmayan evler dedim, siz ceza kanunu yaptık derken ben faili meçhulleri çözelim, tecavüze uğrayanları koruyalım dedim, siz gayri safi milli hasılayı arttırdık derken ben açlıktan ölen bebeklere nasıl yemek götürürüz dedim, siz hep ağa baba dediniz ben hep garip vatandaşım dedim. Şimdi soruyorum neden beni sizin tarafınızda görmek istiyorsunuz ki?

Ben garibim dedikçe siz kendinize balya balya övgüler dizdiniz, ben zorda olanların yanındayım dedikçe siz güçlülerden olmazsan bertaraf olursun dediniz, ben adalet dedikçe siz efendimizin hakkı öncedir dediniz, ben devlet bizim için var derken siz, biz devlet için varız dediniz, ben sizden değilim dedikçe biz doğru olanlardanız dediniz. Şimdi ben sizlerden olmadığım halde neden hala beni arıyorsunuz ki?

Ben sizin acınızda yanınızda değil miydim? Siz başkasının acısı varken o acılar bizim acımız değil diyen değil miydiniz? Ben sizden çok Allah’tan korkarım dediğimde bana yüz çeviren siz değil miydiniz? Beni hor, öteki, satıcı, iki yüzlü gören siz iken şimdi soruyorum neden benden onay almaya çalışıyorsunuz ki ?

Ben yaptığınız yanlış dedikçe “sen nereden biliyorsun” dediniz, ben artık sizin çevrenize uzağım dediğimde çapulcu, cemaatçi, Akp’li, Chp’li, Mhp’li, Bbp’li sizden olmayan her ne varsa beni onlardan ilan ettiniz, ben doğruyu söyledikçe yanlış yapıyorsun dediniz, o halde soruyorum niye düşündüklerinizi doğrulamak için beni arıyorsunuz ki ?

Nedeni söyleyeyim mi? Çünkü siz vicdanlarınız öldürdünüz! Vicdanlarınızın katilisiniz! Her kötülüğe, yanlışa bir yalan bestelediniz. Beyninizin ve nefsi arzularınızın vicdanınız ile verdiği savaşta üstün gelmesini izin vermekle kalmadınız, onu söküp atmasına da yol verdiniz. Şimdi ne büyük bir boşluktasınız değil mi ? İşte o boşlukta yok olasınız! İşte o yoklukta yanasınız! İşte günahlarla kavrulasınız! Çünkü ben aciz, basit, garip, fakir bir kulum. Ben sizi kurtaracak mükemmeliyete haiz hiçbir zaman olmadım. Ben hiçbir zaman sizden olmadım.

YORUM EKLE

banner110

banner109