Külünk'ten 'yeni kalkışma' açıklaması: 15 Ağustos'a dikkat

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 'FETÖ’nün 15 Ağustos'ta yeni kalkışmalara girişebileceğini' ileri sürdü.

Külünk'ten 'yeni kalkışma' açıklaması: 15 Ağustos'a dikkat
Külünk'ten 'yeni kalkışma' açıklaması: 15 Ağustos'a dikkat

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 'FETÖ’nün 15 Ağustos'ta yeni kalkışmalara girişebileceğini' ileri sürdü.

Sivas'ta bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 'FETÖ’nün yeni kalkışmalara girişebileceğini' ileri sürdü. Külünk ayrıca, “Daha henüz bu örgütün özel yetiştirilmiş, Karlov suikastındaki tetikçileri ortaya çıkmadı. Neyi bekliyorlar? Bence önümüzdeki zaman dilimleri içerisinde bizi zora sokacak adımlar atmaya hazırlanıyorlar” dedi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk 'FETÖ'nün yeni bir kalkışma çabası içinde olabileceğini' açıkladı. '15 Ağustos'a dikkat' diyen Külünk, 'PKK'nın tüm gücünü şehirlere indirerek Türk-Kürt çatışması çıkartmak için çalıştığını' savundu.
Külünk'ün açıklamalarından satırbaşları şöyle:
FETÖ, Gladio'nın dindarlık kılıfı içerisindeki zahiridir. Gladio NATO ittifakından itibaren küresel sistemin NATO ileri karakoludur. Bu akıl küresel sistem adına ülkeleri teslim almak üzere kurgulanmıştır. O ülkenin tüm demografik dinamiklerini ifade edecek, o ülkenin siyasal, fikri yapısını ifade edecek her türlü renge girebilirler. Bu yapı bugün kadar Türkiye'yi darbelere sürükleyen sosyal kaos, siyasal kaos ve sokak kaosu üzerinden kontrol etti. Ancak darbelerin çoğu da sol Kemalist çizgide gerçekleştirildi. Sonra hat değiştirildi. Önce 2007'de derin yapı kendi içinde hesaplaştı. Derin yapıda sol Kemalist çizgi yapı içerisinde tasfiye edilerek, egemenlik dindar kılıklı bu yapının eline geçti. Bu yapı doğrudan gayrı nizamı harp metodunun adıdır. Dini değildir, milli değildir, yerli değildir.


'BİZİ ZORA SOKACAK ADIMLAR ATMAYA HAZIRLANIYORLAR'

Daha henüz bu örgütün özel yetiştirilmiş, Karlov suikastındaki tetikçileri ortaya çıkmadı. Haşhaşi elemanları henüz sahneye çıkmadı. Bu örgütün Melikşah'ın yastığının altına kılıç koyan adamları ortaya çıkmadı. Karlov suikastındaki gibi tanınma kabiliyeti çok düşük olan elemanları ortaya çıkmadı. Neyi bekliyorlar? Bence önümüzdeki zaman dilimleri içerisinde bizi zora sokacak adımlar atmaya hazırlanıyorlar.
'ALEVİ-SÜNNİ ÇATIŞMASI VAR'

Özellikle Hatay'a dikkat çekmek istiyorum. Alevi yurttaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Bu topraklar hepimizin. Aman ha aman. Senaryonun en kirli tarafında bir Alevi-Sünni çatışması var. Beraberinde 15 Ağustos PKK terör örgütü tüm elemanlarını şehirlere indirerek ses getirecek eylemler üzerinden bir Türk-Kürt çatışması oluşturmak istiyorlar. Ürkmeyeceğiz, korkmayacağız. Bunların nasıl gizlendiğini anlarsak onlar kazanamayacak, biz kazanacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER