Gamze Akkuş İlgezdi; “Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

Gamze Akkuş İlgezdi; “Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var”
 Gamze Akkuş İlgezdi; “Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.Zihinsel ve fiziksel performansı yaşıtlarına göre geride olan bireylerin bağımsızlıklarını kazanabilecek duruma gelebilmeleri ve topluma uyum sağlamaları amacıyla eğitim veren Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Down Sendromlu öğrenciler de eğitim görüyor.
 
21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, merkezde eğitim gören özel eğitim öğrencisi Down sendromlularla tek tek ilgilenerek sohbet etti.
  
Down sendromluların yoğun olarak eğitim gördüğü Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi'ni de gezen Gamze Akkuş İlgezdi, kurum işleyişi hakkında Burcu Demircioğlu'ndan bilgi aldı. Özel eğitim başvurusu için gerekli olan rapor aşamasında hastanelerde zorlukların yaşandığı bilgisini alan İlgezdi, bu konuda gerekli araştırmaların yapılacağını, gerekirse TBMM’ye bir önerge verileceğini kaydetti.
  
Hızlı siyaset gündeminde süreçten kopulduğunu ifade eden Gamze Akkuş İlgezdi, davet ile buluşmaya vesile olan Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerine teşekkür ederek; “Down sendromu hastalık değil +1 kromozom farkıyla genetik bir farklılıktır. Hayatın rengi, inceliği ve güzelliği bu farklılıkta saklıdır. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim” dedi.

 
 
Ziyarete vesile olan Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu’ya da teşekkür eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Bu konumdaki çocuklarımız bizlere göre daha siteril bir ortamda yaşıyorlar. Çünkü dünyalarında yalan yok. Her şeyin güzeline layıklar. İnsanlığı kaybettiği birçok özelliği taşıyor olmaları bizim eksikliğimizi daha çok ortaya çıkarıyor. Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var. İnsan kelimesinin içini en güzel dolduran kesimdir” şeklinde ifade etti.

 


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 13:38

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER