Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Ataşehir Kitap Şenliği'ni Ziyaret Etti

Ataşehir Kültür Festivali” kapsamında düzenlenen ve Anadolu Yakası’nın en büyük Kitap şenliği olan “Ataşehir Kitap Şenliği” başladı.

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Ataşehir Kitap Şenliği'ni Ziyaret Etti
 Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Ataşehir Kitap Şenliği'ni Ziyaret Etti

Ataşehir Kültür Festivali” kapsamında düzenlenen ve Anadolu Yakası’nın en büyük Kitap şenliği olan “Ataşehir Kitap Şenliği” başladı.

Vefatının 80. Yılında İstiklal şair ve yazar Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen “Ataşehir Kitap Şenliği”nde Türk Edebiyatının ve tarihinde her biri ayrı değer ve öneme sahip olan yazarlarından 160 yazar, 100 bin öğrenci, 100 bin kitap okuma seferberliği için buluştu.
Ataşehir İlçe Milli eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, "Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Ataşehir Kitap Şenliği’mizi, vefatının 80. yılında minnetle andığımız İstiklal şairimiz değerli yazarımız Mehmet Akif Ersoy anısına düzenliyoruz. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için seferber olduk. Öğretmenlerimiz, her yaştan öğrencilerimiz ve kitapsever halkımız 16-30 Aralık tarihleri boyunca şenliğimize gelecekler. Eğitimevi organizasyonu ile, Ataşehir Kaymakamlığı himayesinde gerçekleştirdiğimiz Ataşehir Kitap Şenliği’mizin amacı, geleceğimizde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için okuma bilincini aşılamak, gençlerimizi ve çocuklarımızı okumaya, öğrenmeye, edebiyata ve şiire teşvik etmektir. Şenliğimizde çocuk tiyatroları, masal okuma etkinliği, öğrenci-yazar buluşmaları ile birlikte öğrencilerimizin ve velilerimizin uzmanından değerli ve yararlı bilgiler edinebilecekleri isimlerin katılacağı seminer ve konferanslar da olacak. İlk gününde sevilen dizi Diriliş Ertuğrul’un da oyuncuları şenliğimizi ziyaret ettiler, kendilerine gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyoruz ” dedi.
Ataşehir Kaymakamlığı himayesinde, Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Esatpaşa Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Anadolu Yakası’nın en büyük kitap şenliğini organize eden Eğitimevi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ortadeveci ise; “Ataşehir’ de ilk kez kitap şenliği yapıyoruz. 100 bin öğrenci bu etkinliği takip edecek, 200 yayınevi 160 yazar halkımızla buluşacak. Yeni nesillerin okuma alışkanlığı kazanması için oldukça önemli” dedi.
‘Diriliş Ertuğrul’ Dizisi oyuncuları kitap okumaya davet etti
Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları Ataşehir İlçe Milli Eğitim’in Ataşehir Kaymakamlığı himayesinde düzenlediği Anadolu yakasının en büyük kitap şenliği olan “Ataşehir Kitap Şenliği”ne tam kadro destek vererek, tüm kitapseverleri şenliğe davet ettiler.
160 yazarın imza günleri ve kitap okuma etkinlikleri ile yüzbinlerce öğrenci ve kitapseverle buluştuğu Ataşehir Kitap Festivali’ne gelen Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları şenlikten kitaplar aldılar, öğrencilerle resim çektirdiler.
Şenlik boyunca tüm öğrencilere“Küçük Prens” kitabı tüm öğretmenlere de şenliğe özel baskısı yapılan, Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı eseri hediye ediliyor. Ataşehir Kitap Şenliği 30 Aralık tarihine kadar devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER