Uçaksavar Sakinleri, Teknik Yapı’yı tercih etti

Uçaksavar Sakinleri, Teknik Yapı’yı tercih etti

Uçaksavar Sakinleri, Teknik Yapı’yı tercih etti

Uçaksavar Sakinleri müteahhidini seçti. Uçaksavar Sitesi’nin yenilenmesi için oylama yapan kat maliklerinin yüzde 82’si Teknik Yapı’dan yana tercihte bulundu. “Güçlü, sağlam, müşterisine önem veren ve konut deneyimi olan firma” kriterlerinin hepsini birden sağladığı için Teknik Yapı’nın tercih edildiği belirtildi.

Uçaksavar sitesindeki kat malikleri, geçtiğimiz hafta sonu yaptıkları olağan genel kurul toplantısında, 424 konutluk sitenin yenileştirilmesi yönünde karar aldı. Genel kurul toplantısına katılan kat maliklerinin tamamına yakını, Uçaksavar Sitesi’nin yenileştirilmesi için Teknik Yapı’yı tercih ettikleri yönünde oy kullandı.

Avrupa yakasının en nezih semtlerinden biri olan Etiler’de yer alan Uçaksavar Sitesi, kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek ilk sivil adım için önemli bir karar verdi. Geçtiğimiz haftalarda Japonya’da meydana gelen depremle birlikte güvenli bir konutta yaşamak için sahip oldukları konutların yenilenmesi ve depreme dayanıklı hale getirilmesi için genel kurul toplantısı gerçekleştirdi. Sitede daire sahibi olanların tamamına yakınının katıldığı toplantıda, ömrünü tamamlamış binaların yıkılarak yerlerine yenilerinin yapılması yönünde karar alındı.

Kat maliklerinin yüzde 82’si Teknik Yapı’yı istedi

Toplantının ikinci bölümünde ise yenileme inşaatını gerçekleştirilecek firmanın seçimi yapıldı. Genel kurulun devamında gerçekleştirilen oylamada ise toplantıya katılan kat maliklerinin yüzde 82’si, Uçaksavar Sitesi’nin yenileştirmesi için 37 yıllık konut deneyimi olan Teknik Yapı’yı seçti.

342 kat malikinin katıldığı toplantıda, finale kalan Teknik Yapı, Ağaoğlu, Varyap ve Tekfen arasında seçim yapıldı. Seçim için oy kullanan 337 kat malikinin 276’sı (yüzde 82) Uçaksavar Sitesi’nin yenilenmesi için Teknik Yapı’yı tercih etti.

Bu sonuçla Uçaksavar Sitesi Toplu Yapılar Yönetimi, uzun süren çalışmaları sonucunda ilk sivil kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi konusunda bir ilke imza attı.

Güçlü ve sağlam firma talebi

Uçaksavar sakinlerinin Teknik Yapı’yı tercih etmesinden memnuniyet duygunu açıklayan Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, “Alınan karar, müşteri seçiciliğinde tam olarak cevap veren bir marka olmamızdır. Karardan çıkan bir diğer önemli nokta ise Uçaksavar Sitesi için yapmak istediklerimizi tam olarak anlatabildiğimizdir” açıklamasında bulundu.

Ocak ayında yapılan ve uçaksavar sitesinin yenilenmesi için seçilen dört firmanın tanıtım toplantısından sonra gazetelere açıklama yapan kat maliklerinin sözlerini hatırlatan Nazmi Durbakayım, “kamuoyuna açıklama yapan site sakinleri, sitelerini yenileyecek ekonomik koşullara karşın inşaatları yarıda bırakmayacak, güçlü, sağlam bir şirketle olması gerektiğini belirtiler. Alacakları kararın da bu kriterler çerçevesinde olacağının altını çizdiler. Nitekim Teknik Yapı’nın hiçbir zamandan yatırımdan çekinmediğini gördükleri için, müşteri memnuniyetini temel misyon kabul ettiğimizi bildikleri için bizden yana oy kullandılar. Bize güvendikleri için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bize güvenenleri hiç yanıltmadık ve yalnız bırakmadık” açıklamasını yaptı.

Hem kendimizi hem de Uçaksavar Sitesi için yapmak istediklerimizi anlatmak için bir ara geldiğimizde, görüştüğümde kat malikleri -sitemizi yapacak firmanın güçlü ve sağlam olmasını istiyoruz. Bizim için en önemli unsur, değişen ekonomik koşullara karşın inşaatları yarıda bırakmayacak, güçlü, sağlam bir şirketle anlaşmaktır – şeklinde konuştular” açıklamasında bulunmuştu.

Yüklenici firma seçiminin çok hassas bir süreçten sonra yapıldığına işaret eden Nazmi Durbakayım, kat maliklerinin dört firmayı çok sıkı ve dikkatli takip ettiklerini belirtti. Kat maliklerinin özellikle kriz dönemlerinde müşterisinin yanında duran, yatırım yapmaktan çekinmeyecek mali gücü ve bilgisi olan firmaya daha sıcak baktığının altını çizen Durbakayım “Uçaksavar Sitesi’ndeki kat malikleri kararlarını vermeden önce, geçtiğimiz 3-4 yılın özetine baktılar. Seçecekleri firmanın ne zamandan beri konut işinde olduğunu, yaptıkları binaların depreme karşı güvenli olup olmadığını, satış sonrası hizmetlerde ve müşteri memnuniyetinde ne kadar hassas olduğuna baktılar. Küresel kriz nedeniyle elini taşın altına koymaktan çekinmeyen firmayı aradılar. En önemlisi müşteri olarak kendilerine değer ve önem verecek anlayışa sahip olan bir firma istediler” dedi.

TEKNİK YAPI ADRES VE TELEFONLARI PROJELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER İÇİN TIKLA


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER