Tezgahlarda Palamut 3 lira!

Denize açılan Samsunlu balıkçılar, sezonun üçüncü gününde ağları dolu döndü. Balıkçıların yüzleri gülüyor. Palamut 3 lira!

Tezgahlarda Palamut 3 lira!
AV sezonunun başlamasıyla denize açılan Samsunlu balıkçılar, sezonun üçüncü gününde ağları dolu döndü. Bolca istavritin yanında palamutla yüzleri gülen balıkçılar, yeni av sezonunundan umutlu olduklarını söylediler. Balıkçı tezgahlarını süsleyen balıklardan en çok göz dolduran palamut olurken, Karadeniz’in sonbahar balığı palamut tanesi 3 TL fiyatı ile yaz boyunca balık özlemi çeken vatandaşların da yüzünü güldürüyor.

Samsunlu balıkçı Telat Beyazıt Yıldırım, palamudun bol olduğunu ve satışlardan memnun olduklarını ifade ederek, sezon öncesi 10 TL’den sattığı palamudun tanesinin sezonun başlamasıyla birlikte 3 TL’ye kadar düştüğünü söyledi.

Fiyatlar daha da düşecek


Palamudun uygun fiyatta olmasından dolayı vatandaşın yoğun talebi olduğunu belirten Yıldırım, “Bu fiyatlar daha da düşecek. Satışlarımız çok güzel gidiyor. Biz çok memnunuz, vatandaş da çok memnun. Balık bol olduğundan buzla paketleyip şehir dışına da satış yapıyoruz. Bayram dönüşünün de balık satışlarında etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.

Balıkçı Yaşar Köse ise “Şu aralar palamut bolluğu yaşıyoruz. Daha fazla palamut çıkacağı söyleniyor. Biz palamudun tanesini 3 liradan satıyoruz. Tabi fiyatlar böyle olunca vatandaşın yüzü gülüyor, satışlardan dolayı da bizim yüzümüz de gülmeye devam ediyor” diye konuştu.

Balık fiyatları (TL)

CİNSİ     EN DÜŞÜK EN YÜKSEK

Palamut              3   5
Mezgit                5   8
İstavrit               5   8
Barbunya         10   15
Somon (Çiftlik) 10   12
Levrek (Deniz) 34   38
Çupra (Çiftlik)  11   13
Levrek (Çiftlik) 12   15      
Ataşehir'de Hastahane ve Tıp Merkezleri
Sigorta hasar sorgulama
Ataşehir Firma Rehberi
Ataşehir'de Hastahaneler Tıp Merkezleri
Atasehirliyiz.net
Ataşehir Kebapcılar Adres ve telefonları

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER