MİGROS’TAN MKOLAY KANTİN Migros, yoğun tempoda çalışan kişilerin hayatını kolaylaştıracak MKolay Kantin’i tasarladı.

Migros, yoğun tempoda çalışan kişilerin hayatını kolaylaştıracak MKolay Kantin’i tasarladı.

MİGROS’TAN MKOLAY KANTİN  Migros, yoğun tempoda çalışan kişilerin hayatını kolaylaştıracak MKolay Kantin’i tasarladı.

MİGROS’TAN MKOLAY KANTİN

Migros, yoğun tempoda çalışan kişilerin hayatını kolaylaştıracak MKolay Kantin’i tasarladı.

MİGROS’TAN YEPYENİ MOBİL BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ: MKOLAY KANTİN
 
Müşterilerine mükemmel bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla ileri teknoloji ve inovasyonu süreçlerine entegre eden Migros, yoğun tempoda çalışan kişilerin hayatını kolaylaştıracak MKolay Kantin’i tasarladı. MKolay Kantin ile plazalar, hastaneler ve çeşitli iş yerlerinde çalışanlar, yeme-içme ve diğer günlük ihtiyaçlarına mesai saatleri içerisinde, çalıştıkları binanın dışına çıkmadan hızlıca ulaşabiliyorlar.
  
Geliştirdiği perakende teknolojileri ile alışveriş alışkanlıklarını değiştiren Migros; MKolay Kantin adını verdiği yepyeni bir format yarattı. Müşterilerin, seçili Migros mağazalarında alışveriş yaparken ürünlerin barkodunu cep telefonlarındaki uygulama ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabilmesini sağlayan MKolay deneyimine ek olarak, MKolay Kantin formatı ile Migros, çalışan müşterilerin hayatını kolaylaştırmak için mesai saatlerinde ve kendi iş yerleri içerisinde ihtiyaç duydukları ürünlere kolayca ulaşabilmelerini sağlıyor. MKolay Kantin içinde müşteriler, alışverişlerini Migros Money uygulaması içinde yer alan MKolay ile kendi akıllı telefonlarını kullanarak gerçekleştiriyor. 
 
Migros Ticaret A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı: “Çalışanlar alışverişlerini cep telefonları üzerinden MKolay uygulaması ile temassız yapabiliyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Migros Ticaret A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerim Tatlıcı; “Migros olarak, öncü ve inovatif uygulamalarımızla müşterilerimize kusursuz ve çağın ötesinde bir alışveriş deneyimi yaşatmak için yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Yenilikçi vizyonumuz ve güçlü dijital altyapımız ile yakın zamanda, çalışan müşterilerimizin günlük çalışma temposunda hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yeni bir formatı hayata geçirdik. Müşterilerimize fiziksel mağazalarımızda kendi akıllı telefonlarını kullanarak, ürün barkodlarını okutarak ve kasaya gitmeye gerek kalmaksızın toplam alışveriş tutarını takip edebilme olanağı sunan MKolay deneyiminden yola çıkarak MKolay Kantin formatını geliştirdik.” dedi.
 
Kerim Tatlıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışan müşterilerimiz için özel olarak tasarladığımız MKolay Kantin’de, müşterilerimize akıllı telefonlarına indirebilecekleri Migros Money uygulamasında yer alan MKolay ile temassız alışveriş imkanı sunuyoruz. Çalışanların günlük çalışma temposunda hayatlarını kolaylaştıran bu personelsiz mağaza formatı ile müşterilerimiz yeme-içme ve farklı günlük ihtiyaçlarını mesai saatlerinde ve kendi iş yerlerinde kolaylıkla karşılayabiliyorlar. Ayrıca ürün çeşitliliği ve alan tasarımı her firmaya özel olarak uyarlanabiliyor. MKolay alışveriş deneyimi sayesinde temassız ve kolay alışverişi buluşturan formatımız ile 20 m2’lik bir alanda ihtiyaç duyulan ürünlere hızlı bir şekilde erişim sağlıyoruz.”
 
Kerim Tatlıcı, Mkolay Kantin’in MoneyPay entegrasyonuna da değindi: “MKolay Kantin formatında 8 Kasım 2021 itibariyle canlıya aldığımız MoneyPay entegrasyonu ile birlikte müşterilerimiz mobil uygulama üzerinden ödeme adımını da tamamlayabilecek. Bu entegrasyon sayesinde müşterilerimiz, tek uygulama üzerinden MoneyPay hesaplarındaki cüzdan bakiyesi veya hazır limit ile ya da kredi kartları ile ödemelerini yapabilecek. Yapılan alışverişin e-arşiv faturası ise SMS ile müşterilerle paylaşılacak. Bu geliştirme ile tamamen mobil bir alışveriş deneyimini müşterilerimize sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”
 
Müşterilerin yüzde 94’ü MKolay Kantin’i daha fazla yerde görmek istiyor

Migros İş Geliştirme ve İnovasyon Ekibi’nin MKolay Kantin müşterileri ile gerçekleştirdiği anket çalışması, Migros’un sunduğu yeni alışveriş deneyimi ile ilgili önemli sonuçlar ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 84’ü MKolay aracılığı ile gerçekleştirdiği alışverişi sorunsuz bir şekilde tamamlayarak yüksek müşteri memnuniyeti elde edildi. Katılımcıların, yüzde 94’ü ise MKolay Kantin’i daha fazla yerde görmek istediğini belirtti.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER