Koç Holding, Grundig’in tozunu aldı, 40 ülkeye ihracat ile uzandı

Koç Holding, Grundig’in tozunu aldı, 40 ülkeye ihracat ile uzandı

Koç Holding, Grundig’in tozunu aldı, 40 ülkeye ihracat ile uzandı
Koç Holding, Grundig’in tozunu aldı, 40 ülkeye ihracat ile uzandı

Koç Holding’e bağlı Grundig’in İcra Kurulu Başkanı Şemsettin Eksert, şirketin yeniden yapılandığını ve markanın tozunun alındığını belirterek, “İlk 6 ayda yüzde 40 büyüdük. 40 ülkeye ihracat yapıyoruz” dedi.

KOÇ Holding’e bağlı Grundig, yeniden yapılanmanın ardından pazar payını artırarak, yüzde 40 büyüdüğünü açıkladı. Grundig İcra Kurulu Başkanı (CEO) Şemsettin Eksert, iflas aşamasındayken Koç bünyesine geçen Grundig’in yeniden yapılandığını ve markanın tozunun alındığını dile getirirken, 40 ülkeye ihracat yapabilir hale geldiğine dikkat çekti. Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA) yerini alan Grundig, USB’ye 3D içerik kaydedebilen 55 ve 46 inç Fine Arts 3D LED TV’ler kadar, ilk kez bu fuarda tanıttığı mutfak ürünleri ile ilgi gördü. Grundig İcra Kurulu Başkanı (CEO) Şemsettin Eksert ile Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Grundig’in yakaladığı başarı grafiğini yeni ürünlerle sürdüreceğini vurguladı.

40 ülkeye ihracat

Görevini bir ay sonra Murat Şahin’e devrederek, Arçelik’e dönmeye hazırlanan CEO Şemsettin Eksert, şirketin son iki yıllık performansını şöyle özetledi: “Grundig bu dönemde yeniden yapılandı ve markanın tozu alındı. Son bir yılda yüksek oranda büyüdük. Sadece bu yılın ilk altı ayında büyüme oranımız yüzde 40 oldu. Grundig Almanya’da özel bir marka. Tanınırlığı çok fazla. 65’inci yılını kutluyor. Pazar payımız yüzde 5. Türkiye’de üretim yapıyoruz. Almanya’nın dışında da aralarında Avusturya, İspanya, Balkan ve Asya ülkelerinin bulunduğu 40 ülkeye ihracatımız var.”

Yenilikçi kimlik

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grup Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, markanın 65’inci yılını kutlarken ileri teknoloji ürünlerle yenilikçi kimliğini pekiştirdiğini vurguladı. Çakıroğlu, şunları söyledi: “IFA, elektronik sektörü için çok önemli bir platform. Grundig olarak 65 yılın verdiği güçle, daima yenilikçi ürünler üretmeye odaklanmış durumdayız. İlk kez bu fuarda tanıtacağımız ve bizim için yeni bir segment olan mutfak kategorisindeki ürünlerimizle de fark yaratacağımıza inanıyorum.”

IFA’da üç boyut şovu yapıldı

IFA’da Panasonic, Sony, Samsung, LG, Philips, Sharp gibi markalar büyük standlarında çeşitli aktivitelerle ziyaretçilere 3D şovu yaşatıyor. Üç boyut trendi kamera ve fotoğraf makinelerinden, laptop ve projektörlere de kaymış durumda. Televizyonlarda, arka ışık aydınlatması olan LED yarışı da devam ederken, panellerin giderek inceldiği görülüyor.

Panasonic üç boyut keyfini evlere taşıyor

IFA’da büyük standıyla göz dolduran Japon üretici Panasonic, VIERA Full HD 3D TV’leri, BDT300 ve BDT100 gibi 3D Blu-ray oynatıcılarıyla üç boyut keyfini evlere taşıyor. VT20 serisinin tüm modelleri yanlarında iki çift yüksek hassasiyette Active Shutter gözlükle birlikte sunuluyor. 3D gözlükler GT20 serisi için opsiyonel aksesuvarlar olacak.

Archos, 5 ayrı tablet bilgisayarla şov yaptı

FRANSIZ teknoloji markası Archos, Berlin’deki tablet şovuna 5 yeni cihazı ile katıldı. Her biri android tabanlı olan Archos’un yeni cihazları ise 2.8 ile 10 inç arasında. Bu cihazlardan 7 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan Archos 70’in sadece ön yüzünde kamera bulunuyor. USB ve HDMI girişleri de olan Archos 70, gelecek ay 275 dolara satışa çıkacak.

3D içeriği kaydediyor 20 LED TV tanıtıyor

IFA’ya 50 yıldan bu yana katıldığı belirtilen Grundig’in sunduğu yeni ürünler arasında 20 yeni LED TV, 12 yeni ses ekipman ve cihazı, 16 kişisel bakım ürünü ve 19 profesyonel mutfak aleti yer alıyor. USB’ye 3D içerik kaydı yapılabilen 55 ve 46 inç Fine Arts 3D LED TV, fuarda Grundig’in teknoloji meraklılarına sunduğu en önemli yenilikler arasında. 3D USB özelliği sayesinde, 3D içeriğin tamamı hızlı ve basit bir şekilde USB belleğe ya da harici diske kaydedilebiliyor. Grundig bu uygulamayı ses ekipmanlarında da kullanarak audio sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor. IFA’da ilk kez 3D LED televizyonlarını gösteren Grundig, Fine Arts serisinin 46 ve 55 inçlik ekranlı 3D modelleriyle göz dolduruyor. Bu yıl 65’inci yılını kutlayan Grundig, fuarda yeni bir segmente adım attığını da duyurdu. ‘MegaHertz Heyecanı’ sloganı ile IFA’da yer alan Grundig, bu heyecanı yeni giriş yaptığı mutfak kategorisinde toplam 19 ürünle tüketiciye yansıtıyor.

Samsung, 4 ayda 5 bin 3D TV sattı, ilkini bir vekil aldı

SAMSUNG Electronics, IFA 2010’da 3D toplam çözümlerini sunarak evde 3D eğlence deneyimi yaşatıyor. Fuarda, 65 inçlik yeni Full HD 3D LED TV modelini sergileyen Samsung, diğer bir 3D TV modeli olan LED 9000 Türkiye’de 20 bin TL’den geçen hafta satışa sunuldu. Aylarca bu modelin Türkiye’ye gelmesini bekleyen teknolojiseverler olduğu belirtilirken, bu TV’yi ilk alanın da bir milletveli olduğu öğrenildi. Mayısta Türkiye’de 3D TV satışını başlatan Samsung Türkiye, bugüne kadar 5 bin 35 adet sattı. Markanın Türkiye’de 11 tane 3D TV modeli bulunuyor. Pazarın yüzde 95’ine hakim olan marka dışında da 500’e yakın satış olduğu ve Türkiye’de toplam üç boyutlu TV satışının ağustos ayı sonu itibariyle 5 bin 500’e çıktığı belirtildi.

Sony, üç boyutu laptop’a taşıdı

JAPON elektronik devi Sony, 3D’yi saedce televizyon ile sınırlı tutmayıp baştan başa üç boyut sağlayıcısı olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, 3D film çekimi, onların çekileceği kamera ve izleneceği TV’lere kadar bütün çözümleri sunan Sony, fuarda 3D özellliği olan laptop modelinin de prototipini sergiledi. Sony CEO’su Howard Stringer, üç boyutlu laptop’ın gelecek yıl ticarileşeceğini açıkladı. Bu arada Sony, 3D içeriğinin pazarda artması için de yeni bir hizmet başlatacağını duyurdu. Stringer, Avatar’ın 3D’de nasıl bir sürücü güç olduğunu hatırlattı. Sony HD video oynatan ilk fotoğraf çerçevesini de IFA’da görücüye çıkardı. S-Frame ürün yelpazesi kolay paylaşım için ‘fotoğraf albümü’nü içeriyor. Seride, 17.6 santimetreden 26 santimetreye kadar 10 yeni dijital fotoğraf çerçevesi bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal atatürk
kemal atatürk - 9 yıl Önce

helal olsun koça

SIRADAKİ HABER