İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Fikirtepe'den Başlıyor

Kentsel dönüşüm konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pilot bölge olarak belirlediği Fikirtepe'de ilk somut adım atıldı. Kentsel Dönüşüm Fikirtepe'den Başlıyor

İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Fikirtepe'den Başlıyor

Kentsel dönüşüm konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pilot bölge olarak belirlediği Fikirtepe'de ilk somut adım atıldı.
Kentsel Dönüşüm Fikirtepe'den Başlıyor

Kentsel dönüşüm konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pilot bölge olarak belirlediği Fikirtepe'de ilk somut adım atıldı. İBB'nin parseller birleştirilerek, ada bazında imar artışı yoluyla kentsel dönüşümü hedeflediği bölgede ilk kazmaBaysaş İnşaat vuracak. 7 ada, 64 parselde yer alan 251 hak sahibi ile anlaşan şirket, 35 metrekare arsaya karşılık, 500 bin TL değerinde 95 metrekarelik 2+1 daire verecek.

Baysaş, Adana'daki lüks projeleri ve Ataşehir'deki Gold Tower projesiyle tanınıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Şemsettin Aydın, Fikirtepe'deki projeleri için hak sahipleriyle arsaları karşılığında yüzde 55'lik pay ile anlaştıklarını kaydetti. Aydın'ın verdiği bilgiye göre hane başına her ay 750 lira kira ödemesi ve bin TL'de taşınma parası verilecek. Projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor. Yaklaşık 35 metrekarelik arsa karşılığında, mülk sahiplerine 90 metrekare büyüklüğünde 2+1 daire verilecek.

Baysaş İnşaat, söz konusu alana 500 ila 550 arasında dairenin yer alacağı, 40'ar katlı 2 kule yapacak. Fikirtepe'nin ilk projesi olacağı için buranın statüsünü belirleyecek ve sembol bir yapı yapacaklarını belirten Şemsettin Aydın, mimari proje çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Şirket, ilk kazmayı önümüzdeki mayıs ayında vurmayı planlıyor. Projedeki dairelerin metrekare satış fiyatının 5 bin ila 8 bin TL arasında değişeceği öngörülüyor.
     Kaynak: Ataşehirliyiz.net

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER