HAVACILIKTA GURURLANDIRAN ORTAKLIK

HAVACILIKTA GURURLANDIRAN ORTAKLIK

HAVACILIKTA GURURLANDIRAN ORTAKLIK
HAVACILIKTA GURURLANDIRAN ORTAKLIK
Sikorsky ve Eclipse Aerospace, Sikorsky’nin Eclipse’e yatırım yapması konusunda ortaklık kararı aldılar

Sikorsky ve Eclipse Aerospace, Sikorsky’nin Eclipse’e yatırım yapması konusunda ortaklık kararı aldılar. Merkezi Albuqueque New Mexico’da yer alan Eclipse Aerospace 260 çift motorlu Eclipse 500 uçağına mühendislik, servis ve bakım hizmetleri sunuyor. Black Hawk helikopterleri ve birçok hava aracının üreticisi olan Sikorsky, United Technologies firmasının bir iştiraki.

Sikorsky Strateji ve Sinerji’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Cherry: “Prensipte vardığımız bu anlaşma ile yalnızca çok başarılı bir ürüne yatırım yapmış olmuyor aynı zamanda güçlü satış sonrası ve destek yeteneklerimizi bir adım ileri götürmüş oluyoruz” dedi.

13 aylık karlı bir dönem geçiren Eclipse Aerospace, çift motorlu Eclipse uçağının özellikleri ve operasyonel kabiliyetlerinde önemli gelişimler kaydetti. Eclipse Aerospace pazardan gelebilecek talepler doğrultusunda küresel tedarikçi zincirini yenilmeye ve müşteri tabanını geliştirmeye devam ediyor.

Çift motorlu Eclipse dünyanın her yerinde daha çok kişiye kullanımı kolay, az yakıt tüketen özel bir jetin avantajlarını sunuyor.

Eclipse Aerospace Başkanı ve CEO’su Mason Holland: “Sikorsky ile gerçekleştireceğimiz bu yeni ortaklık imkanı ve dolayısıyla Sikorsky’nin küresel servis, destek ve tedarikçi zincirinden faydalanarak Eclipse Jet sahiplerinin hizmetine sunmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Bu anlaşmayı imzalayarak ortaklığın getirdiği tüm avantajları kullanacağız. Sikorsky gibi gücünü kanıtlamış ve deneyimli bir ortak eşliğinde eşsiz yakıt tasarrufu çift motorlu bir jet, heyecanlı bir müşteri portföyü ve de olağanüstü destek kadrosu arkamızda olacak” dedi.

Eclipse Aerospace’in kurucu ortaklarından olan EA Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ekim Alptekin de bu ortaklığı şöyle değerlendirdi:

“Bu stratejik ortaklık, sadece havacılık sektörü için değil Türk-Amerikan işbirliğinin ekonomik ayağı için de model sayılabilecek ölçekte bir gelişmedir. Fabrikasında Türk bayrağı dalgalandıran Eclipse, bundan sonra kendi bölgesinde elde ettiği başarı ve havacılık pazarını Sikorsky’nin de desteğiyle büyütecektir. Bu karar, Türkiye’nin kendi bölgesinde her geçen gün büyüyen ekonomik etkisinin havacılık sektöründe de katlanarak artacağının göstergesidir.”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER