Emeklinin Mayıs ayında yüzü gülecek

Emeklinin Mayıs kazancı 1000 TL! İşte emekli için kazanç takviminin detayları.

Emeklinin Mayıs ayında yüzü gülecek
Emeklinin Mayıs ayında yüzü gülecek

Emeklinin Mayıs kazancı 1000 TL! İşte emekli için kazanç takviminin detayları.

Emekli için kazanç takviminin detayları belli oldu. Emekliler için kazanç takvimi Mayıs'ta başlıyor. Milyonlarca kişi bu yaz emekli maaşı dışında hem çifte ikramiye hem çifte zam alacaklar. Mayıs sonunda biner lira ikramiye emeklilerin hesabına yatacak. İşte milyonlarca kişinin merak ettiği emeklinin kazanç takviminin detayları!
Bu yaz çifte ikramiye çifte zam alacak emekliler için kazanç takvimi Mayıs'ta start alıyor. Emekliler Mayıs sonunda biner lira ikramiyeyi hesabında görecek. İşte milyonlarca emeklinin merak ettiği detaylar ve kazanç takvimi

Yaklaşık 12.3 milyon emekli için bu yaz kazançlı geçecek. Bu yıl 2 kez bayram ikramiyesi alacak emeklilerin, Temmuz'da da hem maaşları hem de ek ödemeleri artacak.  Kazanç takvimi, Mayıs'ta start alıyor.

 İşte kazanç takvimi:

Emekliler, bu yılın ilk bayram ikramiyesini önümüzdeki ay cebine koyacak. Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin 27-31 Mayıs'ta ödenmesi bekleniyor.
 
SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz ayı ile birlikte zamlarına kavuşacak. Maaşlar, yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Emeklilerin ayrıca maaşlarının yüzde 4'ü-5'i oranındaki ek ödemelerinin tutarları da Temmuz'da yükselecek.
 
Temmuz'da memur emeklileri ise yüzde 5 toplu sözleşme zammı alacak. Eğer bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4'ü aşarsa, ayrıca enflasyon farkı da verilecek. Bu durumda memur emeklileri çifte zam almış olacak. Ayrıca memur emeklilerinin de ek ödemelerinin tutarları, Temmuz'da yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artacak.

Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı ikramiyesinin 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109