Çöpten Üretilen Ayakkabı, Nike Space Hippie!

Nike Space Hippie! Yüzde 85-90 oranında şişeler, tişörtler ve iplik atıklarından, plastik geri dönüştürülmüş polyester içerir.

Çöpten Üretilen Ayakkabı, Nike Space Hippie!
 Çöpten Üretilen Ayakkabı, Nike Space Hippie!

Nike Space Hippie! Yüzde 85-90 oranında şişeler, tişörtler ve iplik atıklarından,  plastik geri dönüştürülmüş polyester içerir. 
Nike'ın fabrikaların üretim alanlarındaki ve tüketicilerin atıklarından yararlanarak oluşturduğu deneysel bir ayakkabı koleksiyonu olan Space Hippie, sürdürülebilir uygulamaların radikal tasarımla buluştuğu yeni bir örnek sunuyor.

Kapsül koleksiyonda bulunan 4 farklı Space Hippie siluetinin her biri bağcıklı ve bağcıksız olarak benzersiz, estetik bir uyum sağlıyor. Yüzde 85-90 oranında şişeler, tişörtler ve iplik atıklarından geri dönüştürülmüş polyester Space Waste Yarn, plastik geri dönüştürülmüş polyester içerir. Yumuşak Kraterli Köpük orta taban, Nike Grind'ı farklı türde köpüklerle birleştirerek destek sunar ve benzersiz bir estetik oluşturur.

Geri dönüştürülen malzemeler ile tasarlanan Space Hippie’nin 4 farklı modeli bulunuyor: Space Hippie; 11 Haziran tarihinden itibaren SNKRS, SNEAKERS uygulamalarında satışa sunulacaktır.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109