AYGAZ "ULUSLARARASI STEVIE ÖDÜLLERİ" KAPSAMINDA İKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI!

AYGAZ "ULUSLARARASI STEVIE ÖDÜLLERİ" KAPSAMINDA İKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI!

AYGAZ
Aygaz, iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran, dünya çapındaki en kapsamlı ödül programlarından “Uluslararası Stevie Ödülleri”nde iki ödüle birden layık görüldü. 40 ülkeden 3000 projenin katıldığı yarışmada Aygaz, insan kaynakları yönetiminde gösterdiği başarılar nedeniyle “Stevie® Yılın İnsan Kaynakları Takımı” ödülüne, “Avrupa’da Çevre Sorumluluğu” kategorisinde, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesiyle, “Yüksek Onur Ödülü”ne hak kazandı.

İstanbul, 1 Ağustos 2011 – Bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutlayan Aygaz, 2011 Uluslararası Stevie Ödülleri kapsamında iki ödül birden aldı.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uluslararası Stevie Ödülleri” Yüksek Onur Ödülü için 40’ın üzerinde ülkeden 3000’i aşkın kuruluş ve bireysel başvuru yapıldı. Başvuruda bulunulan projeler, dünya çapında 200 kişiden oluşan jüri üyeleri tarafından iki aşamada değerlendirildi.
 
Aygaz insan kaynakları yönetiminde gösterdiği başarılar nedeniyle “Stevie® Yılın İnsan Kaynakları Takımı” ödülüne, ayrıca Aygaz’ın sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları “Avrupa’da Çevre Sorumluluğu” kategorisinde, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesiyle, “Yüksek Onur” ödülüne layık görüldü.

“Uluslararası Stevie Ödülleri”, iş dünyasında sergilenen üstün performansları onurlandıran dünya çapında en kapsamlı ödül programlarından biri olarak kabul ediliyor. Yunanca “taçlandırma” anlamına gelen “Stevie®” organizasyonu tarafından verilen ödüller, 11 Ekim’de Abu Dhabi’de düzenlenecek törende sahiplerine takdim edilecek.

Ödül alan firmaları kutlayan Stevie® Ödülleri Başkanı Michael Gallagher, bu yıl yapılan başvurularda yüzde 80 artış olduğunu, bu yükselişin Uluslararası Stevie Ödülleri’nin dünya çapındaki önemini daha da artırdığını söyledi.

Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu da yaptığı açıklamada, İnsan Kaynakları Takımı ödülünün, gücünü 15 bini aşkın çalışanından alan ve nitelikli insan kaynağına yıllardır yatırım yapan Aygaz’ı çok gururlandırdığını belirtti. Yağız Eyüboğlu şöyle devam etti: “Aygaz olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana çalışanlarımızın ‘en değerli kaynağımız’ olduğuna inanıyoruz. Ürün ve hizmetlerimizin kalitesinin çalışanlarımızla başladığını biliyoruz. Bu nedenle, insan kaynakları yönetimimiz, şeffaflık, katılımcılık ve tüm paydaşların yararlarını esas alan iş süreçlerini içeriyor. Karşılıklı faydayı her yıl bir adım öteye götürmek için çaba gösteriyoruz. Geçen yıl Personel Yönetimi Derneği, PERYÖN’den aldığımız ödülden sonra, insan kaynakları yönetim sistemimizle uluslararası bir değerlendirmede ödüle layık görülmekten ötürü mutluluk duyuyoruz.”

Eyüboğlu ayrıca, iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla başlattıkları “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesinin uluslararası alanda birçok ödüle layık görüldükten sonra, Stevie değerlendirilmesinde de ödüle hak kazanmasının, bu alanda çaba gösteren herkese heyecan ve umut verdiğini kaydetti.

Kazanan şirketlere ilgili bilgilere www.stevieawards.com/iba adresinden ulaşılabiliyor.  

Aygaz Hakkında
Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, İstanbul Sanayi Odası’nın sıralamasına göre Türkiye’nin 7. büyük sanayi kuruluşudur. Aygaz, ana faaliyet alanı sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ticaretinden, elektrik ve doğal gaza uzanan zengin iştirak portföyüyle Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini şemsiyesi altında toplamıştır. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökme gaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.200’den fazla tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 16 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez, tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

Stevie® Ödülleri Hakkında
Stevie Ödülleri dört program dâhilinde veriliyor: Amerikan İş Ödülleri (American Business Awards), Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards), Stevie İş Kadınları Ödülleri (Stevie Awards for Women in Business ) ile Satış ve Müşteri Hizmetleri Stevie Ödülleri (Stevie Awards for Sales & Customer Service).  Firma ve proje sahiplerini onurlandıran Stevie’ler, dünyanın dört bir yanındaki üstün iş yeri performanslarını takdir etmektedir. Stevie Ödülleri hakkında daha fazla bilgi için: www.stevieawards.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109