ZONDEF’den Yardım Seferberliği

2013 yılından beri birçok başarılı organizasyona imza atan ZONDEF’den Yardım Seferberliği.

ZONDEF’den Yardım Seferberliği
 ZONDEF’den Yardım Seferberliği

2013 yılından beri birçok başarılı organizasyona imza atan ZONDEF’den Yardım Seferberliği."Sivil Toplum Kuruluşları Şehrin En Güzel Yerine Yapılan Çeşmeler Gibidir..." bu zor günlerde işlerinden ayrılmak zorunda kalan, ihtiyaç sahiplerine "sağ elin verdiğini sol el bilmemeli.." erdemiyle ZONGULDAK DERNEKLERİ FEDERASYONU (ZONDEF) İstanbul'da yaşayan hemşerilerilerine "gönül köprüsüyle" destek olmaya çalışıyor.


Korona bizlere yardımseverlik adına imkânsızlıklar için neler yapabileceğimizi öğretti. 2013 yılından beri birçok başarılı organizasyona imza atan ZONDEF bu zor günlerde de iş adamı, işçisi, mimarı, mühendisi, amiri, memuru, siyasisi, bürokratı ile el birliği ile İstanbul’da yaşayan işini kaybetmiş hemşerilerimize bir nebze de olsun destek olmak adına tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gecenin geç vakitlerine kadar ulaştırmaya çalıştırdılar.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay:”Zonguldak aile olarak o kadar kenetlenildi ki yardımda yarışır hale geldik.Bu da bize zamanında  ZONDEF olarak doğru temellerin atıldığını ve planlamaların hedefine ulaştığını göstermekte.

Sürdürülebilir olmak adına gerek İstanbul’da gerekse Zonguldak’ta birçok etkinlik ve çalışma yapan ZONDEF her geçen gün güçlenmektedir.Zor günlerde birlik için bulunmak geleceğe güvenle bakmak demektir.

Özellikle kurulduğumuz ilk günden beri gençleri de aramıza katarak gücümüze güç kattık ve daha da hızlı,güncel kalmayı başardık. Bunlar bize daha da uzun bir yolumu olduğunu göstermektedir.

Öncelikle İstanbul’daki derneklerimizdeki üyelerimizden işinden ayrılmış ve zor durumda olan hemşerilerimizi belirleyerek onlara gıda yardımı ve maske yardımı yaptık.İmkanı olan tüm derneklerimiz karınca kararınca gerek Zonguldağa gerekse İstanbul’da bulunan hemşerilerimize destek oldular.Bu da bizlere gelecekte  Zonguldaklıların sesinin daha da gür çıkacağının habercisidir.

Bizler ZONDEF olarak şunu çok iyi biliyoruz.İş birliği,güç birliği ve gönül birliği ile çok daha güçlü olacağımızı her zaman her yerde dile getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.ZONDEF olarak artık siyasette de, iş dünyasında da,gençlerle de kendimizi göstermekteyiz.

Zonguldak ve Zonguldaklılar için bir taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun.Asıl olan,gerçek olan ve önemli olan Zonguldak ve de Zonguldaklıdır…” dedi.İsa Kırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ACAROĞLU
Mehmet ACAROĞLU - 3 yıl Önce

ZONDEF, çok özverili, dünyayı ayağa kaldırmadan bir çalışma yapmış.Tebrikler...

SIRADAKİ HABER