“ÜRETEN KADINLAR” DİJİTAL ATÖLYELERİ TAM GAZ SÜRÜYOR

“Next Level Üreten Kadınlar Kulübü” dijital sanat atölyeleri, wayuu çanta ve seramik sanatı atölyelerinden sonra bu hafta da amigurumi ile devam ediyor…

“ÜRETEN KADINLAR” DİJİTAL ATÖLYELERİ TAM GAZ SÜRÜYOR
 “ÜRETEN KADINLAR” DİJİTAL ATÖLYELERİ TAM GAZ SÜRÜYOR
“Next Level Üreten Kadınlar Kulübü”  dijital sanat atölyeleri, wayuu çanta ve seramik sanatı atölyelerinden sonra bu hafta da amigurumi ile devam ediyor…

JLL Türkiye tarafından yönetilen, pandemi döneminde aldığı hijyen önlemleri ve açık teras alanı ile ziyaretçilerine nefes aldıran Next Level Alışveriş Merkezi, “Üreten Kadınlar Kulübü” dijital atölyeleri ile kadınları farklı el sanatları ile tanıştırmaya devam ediyor.

Her hafta bir dijital atölye gerçekleştiren kadınlar kulübünün ilk olarak Wayuu çanta yapımı ve seramik sanatı ile başladığı atölyelerde bu hafta amigurumi atölyesi gerçekleştirilecek. Başvurular 11-12-13 Eylül tarihlerinde yine nextlevelavm instagram hesabı üzerinden yapılabilecek.

Amigurumi atölye malzemeleri hediye

Uzman eğitmen Ayşe Koç tarafından verilen amigurumi eğitiminin videosu katılımcılarla paylaşılarak atölye malzemeleri de alışveriş merkezinin hediyesi olarak şanslı kadınlara teslim edilecek; evlerinde videodaki yönergelere göre eğitim almalarına ve ürünleri yapmalarına imkan tanınacak.

Sanat hayatın her daim içinde olmalı

Proje yöneticileri konuyla ilgili, “Sanat hayatın her daim içinde olmalı; biz de özellikle bu zor pandemi döneminde kadınlara bir nebze moral verelim, onları kolayca öğrenebilecekleri, keyifle hayata geçirebilecekleri sanat dallarıyla buluşturalım istedik. Bu sayede hem üretmenin hazzını hem de sanatla uğraşmanın rahatlatıcı hissini yaşayacaklar. Güzel hobiler yanında dileyen katılımcılar başlangıç düzeyindeki bu eğitimleri geliştirerek farklı alanlarda profesyonelleşebilirler” açıklamasında bulundular.

Atölyelerde hayata geçirilen ürünler sergilenecek

Her hafta 10 kişi olmak üzere her ay 40 kadına ücretsiz katılımın sağlanarak atölye malzemelerinin hediye edildiği Üreten Kadınlar Kulübü’nde hayata geçirilen el emeği göz nuru ürünler daha sonra sergilenecek; atölyeler de ara vermeden devam edecek.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109