Marriott International Türkiye’de Üst Düzey Atama Aytekin Karayaka

Marriott International Türkiye bünyesinde yer alan, stil ve sanat odaklı yaşam tarzı oteli 5 yıldızlı Le Méridien Istanbul Etiler’e Genel Müdür olarak Aytekin Karayaka atandı.

Marriott International Türkiye’de Üst Düzey Atama Aytekin Karayaka

Marriott International Türkiye’de Üst Düzey Atama Aytekin Karayaka
Marriott International Türkiye bünyesinde yer alan, stil ve sanat odaklı yaşam tarzı oteli 5 yıldızlı Le Méridien Istanbul Etiler’e Genel Müdür olarak Aytekin Karayaka atandı. Otelcilik sektöründe 30 yılı aşkın deneyimi, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleriyle Le Méridien Istanbul Etiler’e marka ve kültür yapılanması alanlarında da liderlik edecek olan başarılı Genel Müdür, Ekim ayı itibariyle görevine başladı.

Eğitim hayatını lise yıllarından itibaren turizm ve otelcilik üzerine inşaa eden Aytekin Karayaka, sırasıyla Etiler Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Miami’de bulunan Florida International University, Chaplin Hospitality and Tourism Management lisans bölümlerinden mezun oldu. Otelcilik kariyerine henüz öğrenciyken 80’lerin sonunda İstanbul’da adım attı. Yiyecek-içecek ve restoran operasyonlarında edindiği tecrübeyle 1998 yılında Yiyecek Müdür Yardımcısı göreviyle Florida’da Royal Caribbean seyahat gemisinde çalışmaya başladı. Ardından 2000 yılında Savannah Marriott Riverfront Hotel’de Kat Hizmetleri Müdürlüğü, sonrasında Renaissance Charleston Historic District Oteli’nde ön büro ve yiyecek-içecek departmanlarında yönetici olarak çalıştı. 2006 yılında The Marmara Taksim’de Yiyecek-İçecek Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 2009 yılında Polat Renaissance Istanbul Hotel’de Yiyecek-İçecek Direktörü olarak kariyerine devam etti. 2011 yılında Miami’nin en ikonik oteli olan ve Marriott International çatısı altında hizmet veren Eden Roc Renaissance Miami Beach Resort & Spa’da Yiyecek-İçecek ve Restoran Operasyonları Müdürlüğü görevini üstlendi. 2013’te Renaissance Polat Bosphorus Istanbul oteline Operasyon Direktörü olarak geri dönen Aytekin Karayaka, sırasıyla Genel Müdür Yardımcılığı ve 2015 itibariyle de Genel Müdürlük pozisyonlarında görev yaptı. 2019 yılında kariyer rotasını tekrar yurt dışına çeviren Karayaka, Sheraton Oman ve Sheraton Bishkek Otellerinde Genel Müdür olarak ekiplere liderlik etti. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu ve Orta Asya’da Marriott bünyesinde 20 yılı aşkın süre yiyecek-içecek, ön büro, kat hizmetleri, satış ve otel operasyonları alanlarında deneyimler kazandı.

Ekim 2022 itibariyle Le Méridien Istanbul Etiler’e Genel Müdür olarak atanan Aytekin Karayaka bu görevinde otele ve tüm ekip arkadaşlarına gelecek hedeflerini gerçekleştirmek üzere liderlik ve mentorluk edecek. Evli ve iki çocuk babası Karayaka işten arta kalan zamanlarda yemek yapmayı ve farklı mutfaklar keşfetmeyi çok seviyor. Onu en heyecanlandıran gelecek hayali bu tutkusunun peşinden giderek yeni mutfaklar ve farklı pişirme teknikleri keşfetmek için dünyayı dolaşabilmek.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER