İranlı nükleer fizikçi yapay zekalı tüfekle öldürüldü'

İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden biri olan Muhsin Fahrizade suikastına ilişkin The New York Times (NYT) gazetesi yeni bilgilere ulaştı

İranlı nükleer fizikçi yapay zekalı tüfekle öldürüldü'

İranlı nükleer fizikçi yapay zekalı tüfekle öldürüldü'
İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden biri olan Muhsin Fahrizade suikastına ilişkin The New York Times (NYT) gazetesi yeni bilgilere ulaştı. Habere göre, suikastta, dakikada 600 mermi atan ve yapay zekaya sahip robot bir makineli tüfek kullanıldı.
Geçen yıl 27 Kasım’da Tahran yakınlarında gerçekleştirilen saldırıyla ilgili yeni bilgilere ulaşan The New York Times (NYT) gazetesinin haberine göre, suikastta, dakikada 600 mermi atan ve yapay zekaya sahip robot bir makineli tüfek kullanıldı. Fahrizade’nin, 1.600 kilometre uzaklıktaki bir lokasyondan, uydu aracılığıyla bir Mossad keskin nişancısı tarafından vurulduğu da öne sürüldü.
Haber Global'in NYT’nin İsrailli, İranlı ve ABD’li yetkililere dayandırdığı haberinden aktardığına göre, Fahrizade’nin yolda 'U dönüşü' yapacağı noktaya yüksek teknolojili kameraların bulunduğu bir araç ve robot katil tüfeğinin bulunduğu bir pick-up araç yerleştirildi.
Kamera ve istihbarattan haber gelmesiyle keskin nişancının ateş etmesi arasındaki 1.6 saniyelik zamanı ayarlayabilmek için de yapay zeka teknolojisinden faydalanıldı. Toplamda 15 el ateş edildiği ve Fahrizade’nin saldırıda burnu bile kanamayan eşinin kollarında hayatını kaybettiği belirtildi.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdul Kadir teknegoz
Abdul Kadir teknegoz - 2 yıl Önce

Merhaba ben abdul Kadir teknegoz müslüman türk kavminin bi mensubu olarak görüşmek dileğiyle selamlar israel CIA bunu öldürüyor sa sende israel CIA nin önemli adamını öldür yada ajanın birini kaçır bilgi al biyere gizli bırak olsun bitsin öğrendiğin bilgileri birini suclayarak açıkla.yani Türkçe'de güzel bı söz var sağ gösterip sol vur iş bitsin artık intikam almak istiyorum İNŞALLAH

SIRADAKİ HABER

banner110

banner109