Çankırıspor'a Helal Olsun


Çankırıspor'a Helal Olsun


Çankırıspor Spor Toto 2 Lig Kırmızı Grup'ta ligin ilk macında deplasmanda Pendikspor ile karsılastı.

Temsilcimiz Çankırıspor ilk yarı cok baskılı oynadı ve dakika 37'de Çankırıspor'un golcüsü Yahya Alpaslan'ın golüyle 1-0 öne gecti , ve ilk yarı sona erdi.

İkinci yarıyı gözlemlediğimizde Çankırıspor ilk yarıya göre defansif bir futbol sergiledi ve bunu koz olarak kullanan Pendikspor atakları başladı ve bir cok fırsatı değerlendiremedi.

Çankırıspor son üç sezondur lige iyi baslayamıyordu bu yıl bir sürpriz yapıp ligin ilk macını alıp taraftarını sevindirdi.

İstanbul'da yasayan yaklasık bine yakın gurbetcimiz takımımızı yalnız bırakmadı onlara cok tesekkür ediyoruz.

Çankırıspor pazar günü oynayacagı Kahramanmarasspor macı hazırlıklarına basladı.

Çankırıspor Teknik sorumlusu Hakan Yılmaz yaptıgı acıklamada ;


"Asıl başarı süreklilikle gelecek"
Sonuç itibariyle sadece bir maç kazandıklarını ve disiplinden taviz vermemeleri gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, "Oyunsal anlamda iyi ve baskılı oynadığımız dakikaları 90 dakikaya yayma zorunluluğumuz var. İlk yarıdaki tempolu ve iyi oyunun yanında skoru koruma adına değil, oyun oynamaya devam etme adına çalışmamız lazım.

Çocuklarımızın kazanma adına çok istemek ve mücadele zorunluluğunu kavramış olmalarından dolayı çok sevinçliyim. Bizi asıl başarıya götürecek şeyin de bunun süreklilik arz etmesi olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan Kahramanmaraşspor maçının önemine de dikkat çeken başarılı teknik adam, "Bu galibiyetin ardından, o maçın da bütün şehirle beraber kazanılması, sinerjinin devam etmesi adına gerekli olduğunu düşünüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Doğukan DİNLEMEZ

YORUM EKLE

banner110

banner109