Çankırı'da Japonlar İftar Sofrasına Katıldı

Çankırı Belediyesi’nin Ramazan ayının gelmesi ile birlikte kurduğu iftar çadırlarında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, orucunu bu kez Japon dostları ile birlikte açtı.

Çankırı'da Japonlar İftar Sofrasına Katıldı
Çankırı'da Japonlar İftar Sofrasına Katıldı
Çankırı Belediyesi’nin Ramazan ayının gelmesi ile birlikte kurduğu iftar çadırlarında vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, orucunu bu kez Japon dostları ile birlikte açtı
Çankırı’da Türk- Japon ortaklığı, yatırımların yanı sıra maneviyatta da devam ediyor. Ülkeleri ve kültürleri farklı olmasına rağmen Çankırı’da yaşayan Japonlar, büyük bir hoşgörü örneği göstererek Büyük Camii altına kurulan iftar çadırında Çankırı halkı ile buluştu. Japon Sumitomo Ruber Ako Lastik San ve Tic. A.Ş. Ceo’su Norifumi Fujimoto ve beraberindeki Japon heyet ile fabrika çalışanları katıldıkları iftar sofrasında Çankırılılar ile Ramazan ayının maneviyatını paylaştı. Başkan Dinç, iftara katılan vatandaşlara Japon dostları ile birlikte yemek dağıttı. 


Dinç, “Medeniyet görmek isteyen herkes bugün Çankırı’ya bakmalı. İftar sofrasında Çankırı halkı ile buluşarak hoşgörünün en güzel örneğini sergileyen Japon kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Yatırım dolayısı ile Çankırı’ya yerleşmiş misafirlerimiz onlar. Biz Japon dostlarımızı yabancı olarak değil Çankırılı hemşerilerimiz olarak görüyoruz. Bugün hakikaten ramazanın ruhuna yakışır bir şekilde birlik ve beraberlik dolu bir ortamı hep beraber yaşadık. Yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, sevgi, saygı, sabır ve kardeşliğin pekiştiği bir iftar sofrasını paylaştık. Ramazan ayının maneviyatını farklı kültürlerin insanları ile paylaşmak mutluluk verici. Bu iftar sofrası Türklerin ve Japonların kalpten bağlılıklarının en büyük göstergesidir.” dedi.

Vatandaşların iftar sonrası Japon dostları ile sohbeti Çivitçioğlu Medresesi’nde devam etti.  

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER