Bir Ramazan Daha Böyle Geçiyor

Bir Ramazan Daha Böyle Geçiyor

Geçtiğimiz günlerde BJK TV de yayınlan Bir Buket Adalet programının canlı yayın konuğuydum.

Programın değerli sunucusu, fakülte yıllarından beri dostum olan Buket YANGEL ile hak ve adalet kavramlarını konuşma fırsatı bulduk. Program boyunca sadece bilgi alışverişi yapmakla kalmayıp keyifli bir sohbete de ortak olma fırsatı bulduk.

Programda özellikle devletin uyguladığı yanlış politikaların adalet ve hak duygularını nasıl sarstığına da değindim. Bu bağlamda işgal edilen kamu arazilerinin devlet eliyle işgalcisine satılmasını sağlayan kanunları örnek verdik. Bu güzel programın tekrarını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ülkemizde hak ve adalet kavramlarının vatandaş tarafından algılanışındaki sorunlar çok büyük. Hak ve adalet kavramlarının gerçek manada tarafından algılanması ile inanın suç oranlarında, hukuka aykırı işlemlerde büyük bir azalma ortaya çıkacaktır.

Zira bizler hep işimiz olan kanunlardan (örneğin iş kanununda işçi hakları) haklarımızı örenerek yolumuza devam ettik. Peki, gerçekten hak ve adalet kavramını gerektiği gibi kavrayabilseydik işçi haklarımızı öğrenmemize neden olacak haksız patronlarımız bu kadar fazla olur muydu?

Özetle toplumun tüm kesimlerinin hak ve adalet duygusuyla yetiştirilmesi son derece önemli ve zaruridir. Toplumun bu konuda aydınlanması, bu akımın başlatılması için başlangıcı yaptık çok şükür.

Sunucuya da ayrı bir parantez açmak isterim. Programın sunucu değerli dostum Buket YANGEL işinde son derece profesyonel ve başarılı bir duruş sergilemekte. Şu ana kadar katıldığım en keyifli canlı yayın olduğunu itiraf etmekten de geçemeyeceğim. Fakülteden beri dostluğumuz bulunan değerli arkadaşıma başarılarının devamını da buradan tekrar dilemiş olalım.

Yine geçtiğimiz günlerde Malatya Eğitim Vakfı’nın düzenlediği iftar yemeğine Mütevelli Heyeti üyesi, Mevcut Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve onursal üye olan Mehmet Tevvik TEMELLİ’ nin davetlisi olarak katıldım. Davette birçok bakan, milletvekili ve iş adamları bulunmakla birlikte kamu görevlileri ve akademisyenler de vardı. Benim için sürpriz bir konuk da salondaki yerini almıştı. Sayın Semra ÖZAL.

Vakfın kuruluşu esnasında değerli büyüğüm Tevvik TEMELLİ, merhum Turgut ÖZAL’ la birlikte hazır bulunduğunu, Turgut ÖZAL’ ın vakfın kuruluşu ve bu günlere gelişinde çok büyük yardımları olduğunu Semra ÖZAL ile ilgili sorularımı sormaya başlayınca öğrendim.

Ondan sonra bir tanışma faslı başladı ki… Hiç sormayın!

Bakanlar, milletvekilleri, savcılar, hakimler, rektörler, emniyet müdürleri, iş adamları, esnaf, bilumum dernek başkanları…

Malatyalılar birlik beraberlik konusunda herkese örnek olmakla kalmayıp vasıflı kişiler yetiştirme konusunda da örnek teşkil etmekte anlaşılan.

Ayrıca sıcak misafirperverlikleri ve hoş sohbetleri için de tüm Malatyalılara da buradan selam göndermeyi de unutmayalım.

Yazımızı da herkesin Kurban Bayramı’nı şimdiden kutlayarak sonlandıralım. Hakkınızı alabildiğiniz adaletli günler hepimizin olsun.
YORUM EKLE

banner110

banner109