Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu sergilediler

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncuları da “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu oynadılar.

Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu  “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu sergilediler
Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu  “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu sergilediler

 Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncuları da “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu oynadılar. BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ TİYATRO 
Ataşehir Belediyesi 10. Tiyatro Festivali birbirinden değerli oyunları ve oyuncuları ağırlamaya devam ediyor.

23 Şubat’ta Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun” Aziz Nesin Vapuru” adlı oyunuyla başlayan festivalde Enver Aysever ve Grup Gündoğarken “Nereden Nereye”, Deppa Production “APEx Çıkış Yolu Yok”, Yasemin Yalçın Tiyatrosu “Vee Perde…” ile tiyatroseverlerle buluşmuştu.

 Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncuları da “Marko Paşa Müzikali”adlı oyunu oynadılar.

 Türk Tiyatrosu’nun komedi alanındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa”, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından, geleneksel Türk Tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olarak sahneleniyor. 


Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncuları oyun sonrası ayakta alkışlandılar. 
Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ve Kalender Özdemir tarafından, Sühey ve Behazat Uygur kardeşlere Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi’ni anlatan özel bir kitap takdim edildi.


Oyun sonrası kısa bir konuşma yapan Behzat Uygur, Ataşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği tiyatro festivalinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “4 yıl kadar önce de Marko  Paşa Müzikali ile bu sahnedeydik.  Oyunumuz beşinci yılını bitirdi, sanıyorum bir on yıl oynarız gibi geliyor bana. Hedefimiz ‘Lüküs Hayat’ı geçmek ama yaşımız tutmaz diye korkuyoruz. Gösterdiğiniz ilgi, alkışlarınız bizi çok mutlu ediyor. Önümüzdeki sezon güzel projelerimiz var. Projelerimizden bir tanesi  “Süt Kardeşler Müzikali” olacak. Tiyatro festivali düzenledikleri için Ataşehir Belediyesi yetkililerine özellikle teşekkür ederiz, “dedi.

Behzat Uygur, babası Nejat Uygur’un her oyunun sonunda söylediği, “Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, ortancaların alınlarından öpüyorum. Yaşasın tiyatro!” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman da yaptığı konuşmada, 
“Belediye Başkanımız Battal İlgezdi 10 yıl önce ‘Ataşehir’i kültür sanat kenti yapacağız’ demişti. Bu inadımızı, ısrarımızı devam ettireceğiz. İnsanlarımız arasındaki birleştirici güç tiyatroda ve sanatta var,” dedi.


OYUN HAKKINDA…
Uyarlayan: Nejat Uygur 
Yöneten: Uğur Babürhan 
Prodüktör: Çiğdem Uygur 
Müzik: Serpil Günseli 
Koreografi: Ömer Yılmaz 
Dekor Tasarım: Uğur Babürhan 
Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç 
Aranjör: Uğur Cümbüşel Şarkı Sözleri: Uğur Babürhan 
Reji Asistanı: Burcu Afşin Redaksiyon: Mustafa Arıkoğlu 
Afiş Tasarım: Behzat Uygur Jr. & Ömer Büyükoğlu 
Oynayanlar: Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Uğur Babürhan, Emine Ün, Kahraman Sivri, Aylin Çakın, Ömer Yılmaz, Lidya Ersemiz, 
Ethel Mulinas


Haber ve fotoğraflar: Kadir İncesu

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 12:03

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER