Sıla Ataşehiri Salladı

Ataşehir Belediyesinin düzenlediği Kardeş Kültürler Festivali kapsamında ünlü şarkıcı Sıla konser verdi.

Sıla Ataşehiri Salladı
 Sıla Ataşehiri Salladı

Ataşehir Belediyesinin düzenlediği Kardeş Kültürler Festivali kapsamında ünlü şarkıcı Sıla konser verdi.
6. Kardeş Kültürler Festivali, ünlü sanatçı Sıla'nın konseriyle başladı. 26 Eylül’e kadar devam edecek ve 7 ayrı mahallede düzenlecek etkinlikler renkli görüntülere sahne oluşuyor. 

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kardeş Kültürler Festivali, ünlü şarkıcı Sıla'nın verdiği konseriyle başladı. 26 Eylül'e kadar sürecek festival boyunca 7 mahallede 14 sanatçı konser verecek.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kardeş Kültürler Festivali, Sıla konseriyle başladı. Ataşehir Belediyesi'nin ilçe sınırları içindeki tüm mahalleleri kapsayacak şekilde düzenlediği, birbirinden farklı kültürlere sahip insanlar arasında birlik ve beraberliğin güçlenmesi amacıyla düzenlenen festival 26 Eylül'e kadar 7 ayrı mahallede devam edecek.

Festival boyunca 14 sanatçı Türk müziğinin farklı tatları Ataşehirlilerle buluşacak. Festivalde Hadise'den Selda Bağcan'a, Koray Avcı'dan Göksel'e, İlkay Akkaya'dan Ziynet Sali'ye, Ferhat Tunç'dan İlyas Yalçıntaş'a, Ayla Çelik'ten Niyazi Koyuncu'ya, Mümin Sarıkaya'dan Nurettin Bay'a ve Onur Akın sevenleriyle buluşacak.

Festivalin açılışı Barbaros Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Parkı'nda pop müziğinin sevilen ismi Sıla konseriyle başladı. Etkinliğe CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye başkan yardımcıları,  Ataşehir Mahalle Muhtarları, STK Başkanları, ile binlerce Ataşehirli katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "İnanıyoruz ki bugün burada aramızdaki dostluğu pekiştireceğiz. Barışa olan inancımızı güçlendireceğiz. Güzel günlere olan umudumuzu tazeleyeceğiz. Bizler de bugün kadim Anadolu'nun değerlerini binlerce yıllık kardeşliğimizi kökleştireceğiz. Bir arada olacağız ve güzelleştireceğiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından komedyen Yavuz Seçkin'in kısa şovunun ardından ünlü popçu Sıla sahne aldı. Şarkılarını parkı dolduran binlerce Ataşehirli için seslendiren Sıla doyasıya bir gece yaşattı. Kendilerini müziğin ritmine kaptıran gençler Sıla ile birlikte şarkı söyledi.

Festivalde Hadise, Selda Bağcan, Göksel, Koray Avcı, İlkay Akkaya’dan Ziynet Sali,  İlyas Yalçıntaş, Ferhat Tunç, Ayla Çelik, Niyazi Koyuncu, Mümin Sarıkaya, Nurettin Bay ve Onur Akın sevenleriyle buluşacak.

Devam eden Festival Programı:

 

20 Eylül Çarşamba

Ayla Çelik

Koray Avcı 

Yer: Örnek Mahallesi - Sabit Pazar Alanı

 

21 Eylül Perşembe

İlyas Yalçıntaş

Ziynet Sali

Yer: Ferhatpaşa Mahallesi - Necmettin Erbakan Parkı

 

22 Eylül Cuma

Nurettin Bay

Göksel

Yer: Kayışdağı Mahallesi - 80. Yıl Cumhuriyet Parkı

 

23 Eylül Cumartesi

Mümin Sarıkaya

Hadise

Yer: Mevlana Mahallesi - Mevlana Caddesi

 

25 Eylül Pazartesi

Niyazi Koyuncu

Selda Bağcan

Yer: İçerenköy Mahallesi - Selim Bey Sokak

 

26 Eylül Salı

Ferhat Tunç

İlkay Akkaya

Onur Akın

Yer: Mustafa Kemal Mahallesi - Deniz Gezmiş ParkıGüncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER