Gecekondudan lüks villaya

Gecekondudan lüks villaya... Eski komşuları Polat ailesini anlattı

Gecekondudan lüks villaya

Gecekondudan lüks villaya
Gecekondudan lüks villaya... Eski komşuları Polat ailesini anlattı.


Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları gerekçeleriyle gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat'ın yaşadıkları eski ev gündem oldu. Ataşehir Yenisahra Mahallesin 'de bir gecekonduda yaşayan Dilan ve Engin Polat'ın eski komşuları gündemden düşmeyen aileyi anlattı.

Türkiye’nin gündemine oturan Dilan ile Engin Polat çiftinin zenginliğe uzanan hikayesinin başladığı Ataşehir Yenisahra Mahallesin’deki gecekondu görüntülendi. Polat ailesinin buradaki eski komşuları, bir zamanlar gecekonduda ailece birlikte yaşayan ve komşuları olan Polat ailesini anlattı.

AİLECEK GECEKONDUDA YAŞIYORLARDI
Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlar gerekçesiyle soruşturma başlatılan ve gözaltına alınan Dilan Polat ile Engin Polat çiftinin lüks yaşam sürmeden önce Ataşehir’de Yenisahra Mahallesinde yaşadıkları gecekondu görüntülendi. Edinilen bilgiye göre Engin Polat, babası Sezgin Polat, annesi Şükriye Polat, kardeşleri Kürşat ve Kübra Polat ile doğup büyüdüğü bu gecekonduda yaşıyordu.

DİLAN POLAT GECEKONDUYA GELİN GELDİ
Dilan Polat da bu eve gelin olarak geldikten sonra bir süre beraber yaşadılar. Maddi imkanları çok iyi olmayan Polat ailesine gelin olan Dilan Polat da evlendikten bir süre sonra doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladı. Bunun ardından Dilan ve Engin Polat çifti o gecekondudan ayrılarak sokağın karşısında bulunan bir binadaki daireye taşındılar. Bu yaşananlardan birkaç yıl sonrasında güzellik merkezleri açan, Çekmeköy’de villa ve lüks araçlara sahip olan Polat çifti geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Bir zamanlar Ataşehir’Yenisahra Mahallesin’deki

gecekonduda yaşayan Polat ailesinin eski komşuları ise Polat ailesi hakkında konuştu.

"YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORLARDI"
Mehmet Çaltepe, “Sezgin Polat taksicilik yaptı bir ara. Daha sonrasında kamyonet aldı. Yaşam mücadelesi veriyorlardı. Normal bir çatı altında yaşam mücadelesi veriyorlardı. Karşıdaki eve taşındı. Bizim beraberliğimiz sürece iyi bir aileydi. Mahalleyi terk edip gittikten sonra her şey farklıymış, yaşantı farklıymış. Yaşantıları böyle, burada doğup büyüdü” dedi.


"BİZİM GİBİLERDİ AMA SONRA BİRDEN GİTTİLER"
Aynı mahallede yaşayan Semra Çataltepe, “İyi bir aileydi, Sezgin ve hanımı da iyidi. Ama buradan gideli 5-6 sene oldu. Ama Dilan Polat’ı fazla tanımıyorum, gelin geldi buraya. Birden gittiler. Beyaz bina Sezgin Polat’ın evi, onlar karşı binaya kiraya gitti. Ne iş yaptıklarını bilmiyorum. Bizim gibilerdi ama sonra birden gittiler, nereye gittiler bilmiyorum. 4-5 sene burada oturdular, sonra gittiler. Gelmediler görmedik” diye konuştu.

ENGİN POLAT KİMDİR?
Dilan Polat'ın eşi Engin Polat, 03 Haziran 1988 tarihinde doğmuştur ve 2 çocuk babasıdır. Annesinin adı Şükran Polat, babasının adı ise Sezgin Polat’tır. Polat’ın Alper Kürşat Polat, Kübra Polat ve Hazal Polat adında kardeşleri vardır.  Engin Polat'ın şu anda Türkiye’de ise 115 tane,ve 10 farklı ülkede şubesi bulunuyor.


DİLAN POLAT KİMDİR?
Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olan Dilan Polat, 21 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Genç yaşta annesini kaybettiği için bir süre teyzeleri tarafından büyütüldü. İş hayatına doğum fotoğrafçılığı ile başladı ve birçok ünlü ismin fotoğrafçılığını yaptı. Daha sonra ise ablası ile birlikte güzellik merkezi açtı ve yakaladığı başarı ardından şube sayısını çoğalttı. Genç yaşta bir evlilik yapan Dilan Polat'ın 2 çocuğu var.İş adamı olan babasını beyin tümörü nedeniyle kaybeden Dilan Polat, yıllar sonra hayatıyla ilgili bir gerçeği itiraf etmiş, annesinin babası tarafından öldürüldüğünü açıklamıştı.Polat, babasının yıllarca beyin tümörü nedeniyle tedavi gördüğünü, hastalığı nedeniyle meydana krizlerden birinde annesini öldürdüğünü söyledi. O anları anlatırken gözyaşlarına boğulan Polat, annesinin vücudundan 7 tane kurşun çıktığını dile getirdi.  
 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2023, 14:17

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109