CHP ATAŞEHİR İLÇE’YE KADIN ADAY

29 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı için Nilüfer Tatar aday olduğunu açıkladı.

CHP ATAŞEHİR İLÇE’YE KADIN ADAY
 CHP ATAŞEHİR İLÇE’YE KADIN ADAY

29 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı için Nilüfer Tatar aday olduğunu açıkladı.


Nilüfer Tatar; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, CHP kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, daha önce aday olduğunu açıklayan Celal Yalçın ve CHP örgütünün katıldığı toplantıda yapılacak olan kongrede ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Daha önce aday olacağını açıklayan Cem Uğur Günel toplantıya katılarak aday olmayacağını Nilüfer Tatar ile birlikte hareket edeceğini söyledi.

İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ın kısa konuşmasından sonra Nilüfer Tatar, güçlerimizi birleştirme konusunda ki fedakârlığından dolayı Cem Uğur Günel’e teşekkür ederek neden aday olduğunu şöyle açıkladı.


“DEĞİŞİM ÖRGÜTÜN MAHALLE DELEGELERİNİN İSTEĞİDİR DEĞİŞİMİN ANAHTARI DELEGELERİMİZDİR”

Yeni bir ilçeyiz. 10 yıllık bir mazimiz var. Bu süreçte 8 yıldır hâkim olan bir anlayışı yaşadığım süreç içinde gözlemlediğimi vede hepimizin bildiği bazı yönetimsel sorunlar yaşanmıştır. Bu sorunlar zaman içinde artmış ve hiçbir şekilde çözülmemiş ve çözüm noktasında adımlar atılmamıştır. Örgütümüzün bu çözümsüzlük karşısında özgür ve katılımcı siyaset yapmasına imkân kalmamıştır. Dolayısıyla, özgür, emek esaslı, liyakata dayalı bir yapının hâkim olması için Ataşehir ’de değişim gereklidir.

Nilüfer Tatar nasıl bir başkanlık anlayışını getireceklerini de şöyle sıraladı:

*Ötekileştirmeyen bir siyaset metodunu hayata geçirmek

*Yetkisini örgütten alan ve sorumluluğun örgüte karşı olduğunu göstermek

*Parti içi demokrasiyi, adaleti ve üye hukukunu savunmak

*Yerel politikaları örgütle beraber üretmek

*İlçe merkezini siyasetin merkezini yapmak

*Örgüt toplantılarını periyodik hale getirmek

* Kişisel karşıtlıklar üzerinden siyaset yapma devrini kapatmak, fikirler üzerinden siyaset yapma dönemini açmak için adayım.Değişim örgütün isteğidir. Bu değişim mahalle delegelerinin isteğidir. Değişimin anahtarı delegelerimizdir.

Ben ve arkadaşlarım delegelerimizin sağduyusuna inanıyor onlarında bize inanmalarını ve katkı vermelerini talep ediyorum. Vereceğiniz katkı son derece kutsal ve değerlidir.Birlikte yönetip birlikte başaracağız.

 
Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını bitirdi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER