Ataşehir'de Huzur Toplantısı yapıldı.

Ataşehir Kaymakamlığı tarafından hem yeni seçilen muhtarlarla tanışmak hem de mahalle sorunlarını dinlemek için huzur toplantısı düzenlendi.

Ataşehir'de Huzur Toplantısı yapıldı.
Ataşehir'de Huzur Toplantısı yapıldı.

Ataşehir Kaymakamlığı tarafından hem yeni seçilen muhtarlarla tanışmak hem de mahalle sorunlarını dinlemek için huzur toplantısı düzenlendi.


Ataşehir Emniyet Müdürlüğü binasında gerçekleşen huzur toplantısına Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu, İlçe Müftüsü Şakir Pinal, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya,  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Arife Midyat, Mahalle Muhtarları ile Erenköy Gümrük yetkilisi ile Hal Müdürü katıldı.


Ataşehir Kaymakamı toplantıyı açılış konuşmasında; “ Biz emniyetimiz ile gerekli çalışmaları yapıyoruz. Madde bağımlılığı ile ilgili bakanlığımızın ve Valimizin talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu toplantının amacı hem sizleri tanımak hem de mahallelerinizde ki sorunları sizlerden dinlemek içindir” dedi.Kaymakamın konuşmasından sonra Ataşehir Emniyet Müdürü Mesut Aslan çalışmalarıyla ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra katılımcılar kendilerini tanıtarak ilgili oldukları mahalle ve birimlerin sorunlarını dile getirdiler.


Söz alan katılımcılar mahallerde başta hırsızlık, uyuşturucu, bazı park kenarlarına arabaların park edilmesi, plakasız araçların terk edildikleri yerlerde uzun müddet kalması, TIR’ların Park sorunu ve trafiği etkilemeleri, sokak köpeklerinin giderek çoğalması ve insanlara zarar verecek duruma gelmesi, bir mahallemizde de çocuk kaçırma girişimlerinin olması yine bir mahallede Suriye, Afgan ve Pakistanlıların çevreyi ciddi anlamda rahatsız ettikleri gibi sorunlar dile getirildi.


Hal sorumlusu da yeni yerin birkaç eksiği var onlar giderildikten sonra 3-4 ay içinde taşınma işinin olacağının müjdesini verdi.

Sorunlarla ilgili sokak hayvanlarının toplanması, parklara ve halkın yoğun olduğu bölgelere mobese kameralarını takılması gibi öneriler sunan konuşmacılar güvenliğin sıklaştırılması için isteklerini tekrarladılar.


Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, sorunlarla ilgili arkadaşlarımız notlarını aldılar. Emniyet Müdürlüğü ile Belediyemiz koordineli çalışarak birlikte çözecekleri sorunlar varsa onları çözecekler.


Mahallelerde bulunan ve özellikle madde bağımlısı kişiler tarafından kullanılan metruk evlerinde bir an evvel yıkılması için talimat verdi.


İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu da bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan verim aldıklarını ve çalışmalara daha koordineli bir şekilde devam edeceklerinin bilgisini paylaştılar.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER