ATAŞEHİR'DE BABA BULUŞMALARI BAŞLIYOR

Ataşehirli babalar Ataşehir Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ortaklaşa gerçekleştireceği "Baba Buluşmaları" eğitim programına katılabilir.

ATAŞEHİR'DE BABA BULUŞMALARI BAŞLIYOR

ATAŞEHİR'DE BABA BULUŞMALARI BAŞLIYOR

Ataşehirli babalar Ataşehir Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ortaklaşa gerçekleştireceği "Baba Buluşmaları" eğitim programına katılabilir.

Çocuğunuzun gelecekte güven ve sevgiyle bağlanan ilişkiler içerisinde olmasını, özgüvenli bir şekilde bireyselleşmesini, kaygılarının az olmasını ister misiniz? O zaman tüm Ataşehirli babalar Ataşehir Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ortaklaşa gerçekleştireceği "Baba Buluşmaları" eğitim programına katılabilir.

3-6 ve 7-11 yaş aralığı çocuğu olan babalara yönelik online gerçekleşecek programda; “ebeveyn tutumları, etkili ve sağlıklı iletişim, çocuğun sosyal, duygusal zihinsel ve bedensel gelişiminin desteklenmesi için yapılması gerekenler” hakkında bilgiler aktarılacak.

Kendisinin de bir baba olarak böyle eğitimlere duyarlı ve hassas şekilde yaklaştığını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Türkiye’de Babalık Araştırması’na göre, babaların yüzde 91’i çocuk bakımının öncelikli olarak annenin görevi olduğunu düşünüyor. Gelin bu yargıyı hep birlikte kıralım. Tüm babaları çocuklarının gelişiminde ve bakımında daha etkili bir rol üstenmesi için bu programa davet ediyorum” dedi.

Baba Buluşmaları Nasıl Uygulanacak?

Baba Buluşmaları programı, AÇEV tarafından evlere gönderilen bir paket üzerinden gerçekleştiriliyor. Paket içerisinde ebeveynlik bilgi ve tutumlarını destekleyici metinlerin yanı sıra, çocukların gelişimini destekleyecek oyun önerileri ile birlikte çocuklar için kitaplar, tüm aile bireylerini oyuna davet eden oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri de bulunacak.

Baba Buluşmaları programı, AÇEV tarafından evlere gönderilen bir paket üzerinden gerçekleştiriliyor. Paket içerisinde ebeveynlik bilgi ve tutumlarını destekleyici metinlerin yanı sıra, çocukların gelişimini destekleyecek oyun önerileri ile birlikte çocuklar için kitaplar, tüm aile bireylerini oyuna davet eden oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri de bulunuyor.

Toplamda 9 hafta, 11 çevrim içi görüntülü buluşma ve bir saat şeklinde gerçekleşecek programa babaların katılabilmesi için; temel seviye okuryazarlık becerileri ile internete erişebilen ve görüntülü bağlanabilen bir akıllı telefon sahibi olmaları yeterli. AÇEV'in internet desteği sağlayacağı program sonunda, katılımcılara sertifikaları da verilecek.

Detaylı Bilgi Almak İçin

Baba Buluşmaları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için; Kayışdağı Lions Ataevi 0216 540 74 30-31, İnönü Ataevi 0216 573 86 35-36, Mevlana Ataevi 0216 570 5000 / 1984-1985, Mustafa Kemal Ataevi 0216-570 5000/ 1970-1971 numaralarını arayabilirsiniz.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER