“HA HAA: BİR PUKİ MÜZİKALİ” PERDELERİNİ AÇIYOR!

Çocukların sevgilisi sevimli kukla Puki, bu kez bir müzikalle seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

“HA HAA: BİR PUKİ MÜZİKALİ” PERDELERİNİ AÇIYOR!

“HA HAA: BİR PUKİ MÜZİKALİ” PERDELERİNİ AÇIYOR!

Çocukların sevgilisi sevimli kukla Puki, bu kez bir müzikalle seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hem müzikleri hem de danslarıyla çocukların ve büyüklerin ilgiyle izleyeceği “Ha Haa: Bir Puki Müzikali”, 32 kişilik kadrosuyla 19 Mayıs’ta Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak.

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun çalışmalarıyla ortaya çıkan sevimli kukla Puki, bu kez müzikal bir tiyatro oyunuyla sahne alarak seyircisini selamlayacak.

“Ha Haa: Bir Puki Müzikali”, sanatseverlerin buluşma noktası Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde 19 Mayıs’ta saat 20.00’de açılışını yapacak.

Müzikal; dansları, kostümleri, yaratıcı koreografileri, gerçek yaşam hikâyesinden oluşan senaryosu ve rejisiyle 7’de 70’e herkesi etkisi altına almayı hedefliyor.

Müzikalin yönetmenliğini Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu yönetmenlerinden Muharrem Uğurlu yaparken, sevimli kukla Puki’ye sesiyle Simge Beşiz Özkal hayat veriyor. Müzikalin müzik direktörlüğünü ise A. Oben Özkal üstleniyor. Farklı disiplinlerden birçok uzmanı bir araya getiren proje ekibinde, uzman pedagog ve psikologların yanı sıra müzisyenler ve tiyatrocular da yer alıyor.

Yönetmen Muharrem Uğurlu’nun dedesinin gerçek yaşam hikâyesini perdeye taşıdığı bir müzikal atmosferde geçen oyun, rengarenk enerjisi ile seyirciyi sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici mesajlar da içeriyor.

Simge Beşiz Özkal, Şimal Güven, Semih Öner, Radife Rabia Kurt, Aleyna Horasanlı, Mia Elif Öcal, Berk Gündüz, Akın Acar, Engin Tüyel’in oynadığı oyunun konusu kısaca şöyle: Sevimli kahraman Puki, Ekrem Dede’nin ona ve tüm çocuklara emanet ettiği arazide mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu arazi herkes için değerli bir yaşam alanı haline gelmiştir...  Ama her şey “Siyah Giyenler”in ortaya çıkmasıyla bambaşka bir hal alır. Aç gözlülükleri ile korku saçan Siyah Giyenler’in niyetleri anlaşılınca Puki ve arkadaşları için zorlu bir mücadele başlar.

Ailecek izlenebilecek ve açılış oyununa özel ücretsiz olacak ilk gösterinin davetiyeleri Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin gişelerinden alınabilecek. Müzikal, ilk oyundan sonra düzenli olarak gösterilerine devam edecek.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109