Ataşehir, En Çok Atık Pil Toplayan 2’inci Belediye Oldu

Ataşehir Belediyesi, doğaya destek amacıyla yürütülen yarışmada 8 ton 479 kilo ile atık pil toplayarak 39 belediye arasından 2’nci olmayı başardı.

Ataşehir, En Çok Atık Pil Toplayan 2’inci Belediye Oldu
Ataşehir, En Çok Atık Pil Toplayan 2’inci Belediye Oldu

Ataşehir Belediyesi, doğaya destek amacıyla yürütülen yarışmada 8 ton 479 kilo ile atık pil toplayarak 39 belediye arasından 2’nci olmayı başardı.

Toplanan atık piller TAP Derneği tarafından geri dönüşüme kazandırılacak.
Topluma çevre bilincini aşılamak, çevreye olan duyarlılığı artırmak, atıkları geri dönüşüme kazandırmak ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermek amacıyla Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından her yıl düzenlenen İstanbul İlçe Belediyeleri Arası Atık Pil Toplama Yarışması’nın sonuçları açıklandı.
15 Kasım 2016-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında yürütülen yarışma sonuçlarına 8 ton 479 kilo ile Ataşehir Belediyesi 2’nci, oldu
Kişi başı dışında ilçe bazında en çok atık pil toplayan ilk 3 belediye ise 8 ton 810 kilo ile Pendik Belediyesi 1’inci, 8 ton 479 kilo ile Ataşehir Belediyesi 2’nci, 6 ton 927 kilo ile Kadıköy Belediyesi 3’üncü oldu.

Kazananlara yurt dışı gezisi
Yarışma sonunda ilçe belediye yetkilileri TAP Derneği tarafından düzenlenen programla 02-06 Ekim 2017 tarihleri arasında, İspanya’nın Madrid şehrinde bulunan, atık pillerin toplanması konusunda yetkili ECOPİLAS firmasını ziyaret ederek firmanın tesislerini gezip tesis hakkında bilgi alacak. Firmaya ait atık pil toplama, ayrıştırma ve geri dönüşüm tesislerini inceleyecek olan Türk ekibi, aynı zamanda Madrid Belediyesinde uygulanmakta olan ambalaj atıklarının toplanması konusunda da uygulamalı bilgiler alacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER