Ambalaj MalzemecileriAlışveriş MerkezleriBeyaz EşyaAsansörcülerAvukat - DanışmanBalıkçı MidyeciBilgisayar - ElektronikBankalarCafeler - BarlarCamcıÇilingirÇocuk Yuvaları - KreşlerÇiçekçiDersanelerDoktorlar ElektrikçiEczanelerEvden Eve NakliyatFast Food Hazır Yemek TavukFotoğraf StüdyosuHastane - Tıp MerkezleriHavuz Bahçe İlaçlamaKoltuk Döşemeci MatbaaMobilya DekorasyonMarket - GıdaKuyumcuPvc PencereMuhasebe - Mali MüşavirSu BayileriMüzik Aletleri Kurs YeriOtomotiv - Servis - ParçaKuaför salonlarıPastanelerSpor Kulübüpleri - MağazalarıOtellerMermerciSürücü Ehliyet KursuSATILIK - KİRALIK - İLANOtobüs FirmalarıKöy Dernek VakıfNalbur -TemizlikİŞ ARAYANLARİŞÇİ ARAYANLARKebapçılarTiyatrolarKasap - TavukcularKuruyemiş Kahveİnşaat FirmalarıRestaurantTamir HizmetiTurizm Seyahat OrganizasyonKokoreç, CiğerPizzacılarBüfelerTabldot CateringATAŞEHİRDEKİ SİYASİ PARTİLERİBB SOSYAL TESİLERİPansiyonlar - Piknik YeriEğitim Öğretim Okul - BursGüzellik Merkezleri SolaryumKozmatik ParfümeriNANO ve BOR TEKNOLOJİSİModa GelinlikYEMEK TARİFLERİOTO YAKIT TASARRUF SİSTEMİÖZEL DERS VERENLERSigorta Acenteleri, EksperlerSağlık KurumlarıDemir DoğramaHalı Yıkama FabrikalarıFAYDALI SİTELERBaklava Tatlı PastaPidecilerHELAL GIDARent a Car FirmalarıKargo FirmalarıATAŞEHİR BELEDİYESİAta EvleriOto GalericilerOto ParçacılarıVeteriner - Pet ShopTerzi - Kurutemizleme - Ütüİnşaat Ustası Çini Ustası SıvacıMasaj SalonlarıSİGORTA HASAR SORGULAMAKONUŞAN KİTAPLIKDoğal Gaz KombiSİGARA BIRAKMA MERKEZLERİÖZEL YURTLAREmlakcılarDekorasyon - Boya Diş Doktorları, PolikliniklerLahmacunDönercilerKöftecilerTaksi Durakları - UlaşımTaksi DuraklarıAtaşehir Tapu Kadastro MüdürlüğüAtaşehir Nufus MüdürlüğüBörekcilerAtaşehir Evlendirme DairesiAjanslarDans - BaleVerem Savaş DispanserleriFaydalı BilgilerFotokopi - Ozalitİş MakinalarıEv YemekleriOnline AlışverişDürümcülerPerdecilerMasör - Masözler BerberlerKent Çarşı, Batı AtaşehirTelevizyon KanallarıDüğün SalonlarıElektronikLaboratuvarlarGözlükcü _ OptikDiyetisyenlerSağlık ÜrünleriDanışmanlık FirmalarıFizik Tedavi MerkezleriSinemalarÇiğköftecilerBarlarFırınlarAna OkullarıÖzel OkullarSauna, Hamam,NoterlerHırdavatçılarMimarlarPet ShopGazetelerMağazalarTemizlik FirmalarıMedyumlarOto Llastik TamircileriSu TesisatıDerneklerMeyhanelerHurdacılarGeri Dönüşüm FirmalarıTantuniÇorbacılarKumpirLokantalarHuzur ve Yaşlı Bakım Merkezleriİş GüvenliğiDoğal Ürünler

Akvadük Zeytin

Akvadük Zeytin (Gösterim Sayısı: 40)
Sektör Online Alışveriş
İlan Tarihi 13 ay önce
Firma No 9753
Telefon 0232 678 35 10
Faks
Web Sitesi https://www.akvadukzeytin.com
Adres SELÇUK MAHALLESİ TEKKEDEDE KÜME EVLERİ NO:393/2 BERGAMA / İZMİR
İl/İlçe Bergama / İzmir
Firma Hakkında
Akvadük Zeytin

SELÇUK MAHALLESİ TEKKEDEDE KÜME EVLERİ NO:393/2 BERGAMA / İZMİR

TEL. : 0232 678 35 10

Akvadük butik bir işletme olup, ismini, tarlamızın üst sınırlarını izleyen akvadüklerden ( su kemerlerinden) alır. Her birini kendi ellerimizle diktiğimiz zeytin ağaçlarımızı, sevgi ve özenle büyütüyoruz. Onlar da bu sevginin karşılığını en iyi şekilde vermek için en iyi ürünlerini sizlerle paylaşıyor. Amacımız, sizlere de kendimize hazırladığımız kalite ve doğallıkta zeytin ve zeytinyağı ulaştırabilmektir.

tarlamızın konumu ve özelliği

Tarlamız deniz seviyesinden 250 metre yüksekte olup, bir tarafında serin oksijen kaynağı olan çam ağaçlarının bulunduğu Kozak ormanları, diğer tarafında aşırı soğuğu yumuşatan Bergama Barajı bulunmaktadır. Güneşi doğuşundan batışına kadar görebilen konumu ve Ege denizinden gelen iyot, zeytinlerimizin bu kadar kaliteli olmasının sebepleridir.

hangi şartlarda ağaçları yetiştiriyoruz ve bakımını yapıyoruz

Ağaçlarımızın bakımlarını anlaşmalı ziraat mühendisi kontrolü altında kendimiz yapıyoruz. Zeytin ağaçlarımızın bakımında ve yetiştirilmesinde sadece doğal gübre kullanıyoruz.

Tarlamız ayrıca ‘iyi tarım uygulamaları‘ sertifikasına sahiptir. İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürünün; Kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik kalıntılar içermediği, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan, işçi ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği anlaşılır.

Asit oranı hakkında

Dizem zeytinyağının asitlik oranını ifade eden kelimedir. Naturel Sızma zeytinyağının asitlik değeri 0,1 ile 0,9 arasında değişmektedir. Örnek: 0,1 asit değerine sahip bir zeytinyağı halk arasında 1 Dizem olarak tabir edilir. 0,9 asit oranındaki yağlara ise asit yağ denmektedir. akvadük zeytinyağı 0,8 asidin aşağısındadır.

Hangi şartlarda sıkım yapılmaktadır

Toprakla temas eden zeytinin asidi kısa zamanda yükselir ve yağın kalitesini bozar. Bu sebeple biz zeytinlerimizi özenle ellerimizle toplayarak kasalarda biriktiriyoruz ve aynı gün zeytinyağı fabrikasında hijyenik ortamda ısısı 32 dereceyi geçmeyen sıcaklıkta yağını sıktırıyoruz. Böylelikle zeytinlerimiz hiçbir değerini yitirmeden yağ haline gelmiş oluyor.

Sıkıldıktan hemen sonra aynı gün yağlarımızı krom tanklarına aktarıyoruz. Zeytinlerin nasıl saklandığı da; zeytinlerin nasıl yetiştirildiği, zeytinlere nasıl bakım yapıldığı ve sonrasında nasıl sıkım yapıldığı kadar önemli bir husustur. Yağlarımızı sağlık açısından son derece güvenli olan tesisimizde bulunan krom tanklarda muhafaza ediyoruz. Krom tanklar diğer saklama metotlarından ziyade, yağ ile hiçbir etkileşime girmeden, yağın kalitesini bozmadan muhafaza edebilen bir koruma şeklidir.

Sizlere sevkiyata sunmadan en az 6-8 hafta krom tanklarımızda doğal dinlenmeye bırakıyoruz. Dinlenme süreci, fabrikada yeni sıkılan zeytinyağında oluşan doğal posanın krom tankının dibindeki konik alanda birikmesini sağlıyor. Zaman içerisinde tankın en altındaki posa vanası açılarak posanın zeytinyağından arındırılma işlemi gerçekleşiyor. Böylece zeytinyağımızı (extra filtre edilmeden), doğal hali ile yani içerdiği vitaminler kaybolmadan sizlere sunabiliyoruz.

banner110