Onlar artık okur yazar

Onlar artık okur yazar

Onlar artık okur yazar
Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği okuma-yazma kurslarından 12 kadın mezun oldu. Ataşehir Belediyesi 30 Ağustos Ataevi’nde açılan okuma-yazma kurslarını bitiren kadınların sertifikalarını Ataşehir Belediyesi Başkan yardımcıları Sadık Kayhan ve Hüseyin Hışman ile Ataşehir Belediyesi eğitim danışmanı Metin Bektaş verdi.

Okuma yazma bilmedikleri için bu güne kadar hep birilerine muhtaç kaldıklarını söyleyen kadınlar, bundan sonra hayatlarının bir anlam kazandığını, artık her yere kimseye ihtiyaç duymadan gidebildiklerini söyledi. Sertifikaların dağıtım törenine yoğun programı nedeniyle katılamayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kursiyerlere gönderdiği mesajda Ataşehir’de okur-yazar oranını artırmak için yapılan çalışmalara kadınların gösterdiği ilgi ve katılımdan mutlu olduğunu söyledi.

Törene katılan Ataşehir Belediyesi Başkanı Yardımcısı Sadık Kayhan ise “Bu güne kadar okuma yazmayı öğrenmemek sizin değil, ailelerinizin ve eğitim sistemimizin suçu. Bundan dolayı kendinizi suçlamayın. Bu gün burada güzel bir işi başardınız. Sizi tebrik ediyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’da kursa katılanları kutlayarak, “Gerçekleştirdiğiniz bu olay aslında çok büyük bir iş. Günlük işlerinizin yanı sıra özveride bulunarak bu kursa katılmanız, okur-yazar olmanız hepimize örnek olacak bir hareket. Bu nedenle hepinizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER