PKK'NIN VERDİĞİ ZAİYAT TELSİZDEN TESPİT EDİLDİ

PKK'NIN VERDİĞİ ZAİYAT TELSİZDEN TESPİT EDİLDİ

PKK'NIN VERDİĞİ ZAİYAT TELSİZDEN TESPİT EDİLDİ
"Helikopter bizi mahvetti, belimizi doğrultamayız"

Güvenlik güçlerinin, son dönemde gerçekleşen operasyonlarda, PKK'ya ne kadar büyük zayiat verdiği, PKK'lıların kendi aralarında gerçekleştirdiği telsiz konuşmalarına da yansıdı. PKK'lılar tarafından pazar gecesi geç saatlerde Hakkâri'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesindeki Kamışlı Jandarma Karakolu'na yapılan ve 3 askerin yaralandığı saldırıyı güvenlik güçlerinin geri püskürtmesinin ardından kaçan PKK'lıların, "Helikopter bizi mahvetti, biz belimizi doğrultamayız" şeklindeki konuşmaları güvenlik güçleri tarafından tespit edildi.

Güvenlik güçlerinin PKK'lıların kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarını tespit etmesi, örgüte son dönemde ne kadar büyük zayiat verildiğini gözler önüne serdi. Yüksekova'ya bağlı Kamışlı Jandarma Karakolu'na 4 Temmuz Pazar gecesi geç saatlerde açılan taciz ateşinin ardından çıkan çatışmada üç asker yaralanmıştı. Çatışmanın ardından kaçan PKK'lıların birbirleri arasında yaptıkları şu telsiz konuşmaları, güvenlik güçleri tarafından tespit edildi: Köyden adamları toplayın - Selim de gitti. Haberiniz yok mu sizin? - Haveni'nin aşağısındayız. Bize destek lazım. Dayıma söyle gelsinler.

- Köyden adamları toplayın. Destek olun, köstek olmayın. Yoksa çok acı olur. Yukarıda Geçgan'da toplanın.

- Ben ne yapayım? Bir tanesi gitti. Gazi iyi çocuktu.

20 tane yaralımız var - Roket atabiliyorsanız atın.

- Roket çok yanımızda. Köyde de var. 20 tane yaralımız var.

- Köye kaçın, Geçgan'a kaçın. Kaçmazsak, zayiatımız çok olacak. Kaçın Allah aşkına.

Biz b.ku yedik Aynı operasyonun ardından başka bir telsiz konuşmasına ise şu cümleler yansıdı: - Zaten bu işler hep böyle olur.

- Beni bağırtmayın, anladınız mı? - 9 tane çok ağır yaralı var. 1 tane daha gitti. 6 tane de köyde.

- Doktorumuz yukarıda kaldı.

- Yürü be sen, kendini ne zannediyorsun? - Benim adamlarım suyun önündeler. Yüksekova'dan destek gelecek. Adamlar şimdi gözükmüyorlar. Amed'e gitti. Anlaşıyorduk. Bunların hepsi neden oldu? Biz b.ku yedik.

- 6 tane ulan, gerek yok. Sado köyde bekliyor.

- Karavani bize yetişsin. İyice sıkıştım. Biz b.ku yedik.

- Karavani anladın mı? Biz böyle olacağını bilmiyorduk. Helikopter bizi mahvetti. Biz, belimizi doğrultamayız.

(kaynak www.milliyet.com.tr)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER