ÜMRANİYE’DE YARIŞMA HEYECANI BAŞLADI!

ÜMRANİYE’DE YARIŞMA HEYECANI BAŞLADI!

ÜMRANİYE’DE YARIŞMA HEYECANI BAŞLADI!
ÜMRANİYE’DE YARIŞMA HEYECANI BAŞLADI!

Düzenlediği yarışmalarla yeni yetenekleri edebiyat ve sanat dünyasına kazandıran Ümraniye Belediyesi, bu yıl 7. kez düzenleyeceği Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir yarışmaları için start verdi. Yarışma sonucunda dereceye girenlere binlerce TL ödül verilecek.  

Ümraniye Belediyesi, her yıl düzenlediği şiir, hikâye ve resim yarışmalarının startını verdi. Bu yıl 7. kez yapılacak yarışmalarda dereceye girenlere bu yıl da binlerce TL para ödülü ile çeşitli hediyelere verilecek. Alanında marka haline gelen üç yarışmanın da jüri üyeleri tanınmış sanatçı ve akademisyenlerden oluşuyor. UNESCO’nun 2011 yılını ‘Evliya Çelebi Yılı’ olarak ilan etmesi nedeniyle, üç yarışmanın da ortak teması ‘Yol ve Seyahat’ olarak belirlendi. Yarışmalarla ilgili bilgiler ise şöyle;

    EN GÜZEL RESME 10 BİN TL ÖDÜL!  

    Bu yıl 7. si düzenlenecek olan ‘Geleneksel Resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye 5 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 42 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise 11 Mart 2011 Cuma.

7. GELENEKSEL HİKÂYE YARIŞMASI

    Hikâye alanında önemli bir marka haline gelen ‘Geleneksel Hikâye Yarışması’ bu yıl 7. kez yeteneklere yeni kapı aralayacak. Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılım gerçekleştiği hikâye yarışması bu yıl ‘Yol ve Seyahat’ temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri bin’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere, toplam 25 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 14 Mart 2011.

ŞAİRLER ÖDÜLLER İÇİN YARIŞACAK

    Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 7. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise ‘Geleneksel Şiir Yarışması’ olacak. Temanın diğer yarışmalarda olduğu gibi ‘Yol ve Seyahat’ olarak belirlendiği şiir yarışmasında birinciliği elde eden şiire 4 bin, ikinci şiire 3 bin, dördüncüye 2 bin ve her biri 750’şer TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 16 bin 500 TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 28 Ocak 2011 Cuma.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER