Webber’e Kupayı Başkan Yazıcı Verdi

Webber’e Kupayı Başkan Yazıcı Verdi

Webber’e Kupayı Başkan Yazıcı Verdi
Tuzla, hafta sonu yapılan Formula1 yarışlarına başarıyla ev sahipliği yaptı. Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix'sinde Red Bull ''duble'' yaparken, Sebastian Vettel birinci, Mark Webber ise ikinci oldu. Zorlu geçen yarışta Webber’e ikincilik kupasını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı verdi.

İstanbul Park pistinde 58 tur üzerinden düzenlenen yarış sonrasında yapılan kupa töreninde Yunus Akgül, Webber'e kupasını verirken, ikinci olan Red Bull'un Avustralyalı pilotu Mark Webber'e Tuzla Belediye Başkanı Dr. Sadi Yazıcı, üçüncü olan Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso'ya ise Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu kupalarını takdim etti.

Mükemmel Ev Sahipliği Yaptık
Formula 1 yarışları nedeniyle dünyanın gözü bu yıl yine Tuzla’daydı. Formula1 yarışlarına başarıyla ev sahipliği yapan Tuzla Belediyesi, 7. yarış için de aynı gururu yaşadı. Yarışlar önce pistin bağlantı yolları incelenerek hasar görmüş bazı yollar onarıldı. Otoparklar ve yönlendirme levhaları gözden geçirildi. Tuzla Belediyesi Acil sağlık Merkezinde acil müdahaleler anında yapıldı. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Tuzla Belediyesi otoparkları yine ücretsizdi.
Ana giriş kapısına kurulan tanıtım masası ve Mobil Tır’da, Tuzlayı tanıtan Türkçe-İngilizce broşürler dağıtılırken, Mobil Led Tırda ise 6 Metrekarelik ekranda Tuzla’yı ve Ülkemizi tanıtan görüntüler yarış severlerin ilgisiyle karşılandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri seyyar satıcılara geçit vermezken, İngilizce eğitim gören Tuzla Belediyesi zabıtaları, yabancı turistlere her konuda yardımcı oldu. Temizlik işleri ekipleri de bölgenin temizliğini kusursuz sağladı.

Kupa töreninde, Mark Webber’e ikincilik ödülünü veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yaptığı konuşmada bu yılki yarışlara gösterilen yoğun ilgiden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Dünya’da 2 milyar insanın yarışları izlediğini söyleye Başkan Yazıcı “ ev sahibi olarak elimizden gelen bütün gayreti göstererek güzel bir çalışmaya imza attık.” diye konuştu


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER