BELEDİYE SİTESİNDEN SANAL DERSANEYE

BELEDİYE SİTESİNDEN SANAL DERSANEYE

BELEDİYE SİTESİNDEN SANAL DERSANEYE

Geçtiğimiz yıl Tuzla’da eğitim gören tüm öğrencilere internet dershanesi sağlayan Tuzla Belediyesi, projenin öğrencilere sağladığı katkıdan dolayı bu sene de uygulanmaya devam ediyor. İlçe genelindeki 23,000 öğrenciye digikartlar dağıtıldı.

Tuzla Belediyesi, çeşitli nedenlerle dershaneye gidemeyen, okul derslerinden geri kalan öğrenciler için fırsat eşitliği sağlayacak önemli bir projeye imza attı. Belediye, 23 bin öğrenciye vereceği ‘DİGİ KART’la dershane ve okulu evlere taşıyacak. Bu projeyi bölgedeki öğrenci ve öğretmenlere bir sosyal sorumluluk amacıyla kazandırmak olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bu sayede bölgesinde dershane bulunmayan veya maddi sorunlar nedeniyle dershaneye gidemeyen örgencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlarken, mevcut okul derslerine de destek olacağız. Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimi bu projenin öğretmen ve veliler tarafından teveccühle karşılanması bizleri ayrıca sevindirdi. Eğitim alanında her türlü desteği sağlayacağız” dedi.

17 bin Konu 250 bin Soru

Maddi sorunları nedeniyle dershaneye gidemeyen öğrencilere fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje, MEB uyumlu ders destek ve sınavlara hazırlık programlarını kapsıyor. İçeriği güncel, tüm sınıfları içeren ve 2010-2011 müfredatına uygun, kısaca adı ‘DİGİPROTEİN’ olan proje; evde, okulda, internete bağlı tüm bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Tuzla Belediyesi’nin www.tuzla.bel.tr adresli web sitesine ücretsiz üye olarak bir şifre almak.

İçeriği bin 200 seçkin öğretmen tarafından hazırlanan ve her yıl güncellenen DİGİPROTEİN, öğrencilerin hem sınavlarda hem de okul derslerinde başarılı olmasını hedefliyor. Proje içerisinde yer alan konular, sorular ve testler her sınıf için o sınıfın bilgi ve birikimine uygun olarak hazırlanıyor. Uygulanan deneme sınavları da yıl boyunca kapsam ve zorluk derecesi artacak şekilde sıralanıyor. Eğitim programının haftalık dilimler halinde okul ve dershane müfredatının gerisinden gelmesi sağlanarak, pedegojik olması amaçlanıyor. DİGİPROTEİN, tüm sınıflarda toplam 17 bin konu, 250 bin soru, 224 deneme ve yardımcı kaynak içeriyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER