19 Mayıs Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı
Mustafa Kemal’in 19 mayıs 1919’ da Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesinin yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Tuzla’da renkli gösterilerle kutlandı.  Tuzla Sahil Tören Alanına çelenk koymayla başlayan etkinlikler, Tuzla Stadyumu’nda devam etti.

Törenin İlk bölümü Tuzla sahil tören alanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere Türk Bayrağı çekildi. Tuzla sahil tören alanında başlayan etkinlikler Tuzla stadyumunda devam etti.  Öğrencilerin yapmış oldukları birbirinden güzel gösteriler, izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.  Törenlerde öğrenciler Atatürk’ün Gençliğe hitabesini hep bir ağızdan okudular. Törenler sırasında şiirler okunurken, folklor ekipleri halk oyunlarını, orta öğretim okulları öğrencileri gösteri ekipleri de hazırladıkları birbirinden güzel gösterileri sundular. Törende Tuzla Belediyespor Taekwondo takımı’nın yaptığı gösteri stadı dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı. Törenlerin sonunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açılan yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve okul takımlarına ödülleri verildi. Törenlere İlçe Kaymakamı Mümin Heybet, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Garnizon Komutanı Tuğ General Atila Önkök, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar, İlçe Milli Müdürü Neşat Yayla, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yolcu katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada,  Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i, Türk gençliğine emanet etmesinin boşuna olmadığını ifade ederek;” Çünkü gençlik, bir milletin çarpan yüreği, düşünen beyni ve işleyen koludur. Gençlik coşku, gençlik duygu, gençlik cesaret demektir. Gençlik milletin dinamosudur. Büyük Atatürk, Milli Kurtuluş savaşımızın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı, bu duygu ve düşüncelerle Gençlik Bayramı olarak kabul etmiş ve Türk gençliğine armağan etmiştir.” dedi. . .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109