Geleceği Şekillendiren Öğretmenlerimizdir.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Nesilleri yetiştiren, yetiştirmeye devam eden, sevgi meşalesini etrafında toplayan, kendini ülkemizin geleceğine adayan öğretmenlerimizin yanında olmak vazifemizdir. Öğretmenlerimizin çabaları, ülkenin yarınları için çok önemli sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Geleceği Şekillendiren Öğretmenlerimizdir.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat yayla’nın ev sahipliği yaptığı programa, Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar, Tuzla Piyade Okul Komutanı Göktürk Gökbayrak , Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin, Tuzla Belediyesi  Meclis Üyeleri, ilçe genelindeki okulların müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, Kalkınma ve gelişmede en büyük payın öğretmenlerde olduğunu belirterek, “Bilgiyi verenin, öğretenin–öğretmenin, bilgiyi alandan ziyade daha çok donanımlı olması ve ülkenin geleceğine sahip çıkması gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle, yaşadığımız toplumun mimarları-mühendisleri olan öğretmenlerimizi en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Gençleri bilgiyle donatırken, sadece metinlerle sınırlı kalmayıp dünya gerçeklerini de benimsetmek gerektiğini belirten Başkan Yazıcı, “Öğretmenimizin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretlerine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanıdır. Ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız, en anlaşılmaz davranışlarında sahibi insandır. Bu sebeple insan hayatında eğitim, davranışları doğru yönlendirmede son derece etkilidir" dedi.

Cehalet Karşısındaki Savaşınız Ülkenin Yarınları İçindir

“Özgür düşünen, soran, sorgulayan, geleceğe dair kaygı duyan ancak erdemleri de yakalamış, toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutan bir gençliği yetiştirmek için verdiğiniz emek ve gayretlerden dolayı tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Yazıcı “Bireyi ne kadar şekillendirirsek ve süslersek, geleceğimizde o kadar güzel olacaktır. Öğretmenlerin bu yöndeki çabaları çok önemlidir. Sizlerin cehalet karşısındaki savaşınız, ülkenin yarınları için çok önemli sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Programda ayrıca, meslek hayatında üstün başarılar gösterip emekliliğe ayrılan öğretmenlere şeref belgelerini verdi. İlçede 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin şiir ve kompozisyonları okumalarıyla süren etkinlikte ayrıca, resim, şiir, kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri de dağıtıldı.  , Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Korosu’nun verdiği konserle devam eden program, Tuğrulbey Lisesi öğrencilerinin minik bir orotoryum gösterisi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER