TEZKEREYE EVET DİYEN MHP GENEL BAŞKANI SN. DEVLET BAHÇELİ

 TEZKEREYE EVET DİYEN MHP GENEL BAŞKANI SN. DEVLET BAHÇELİ

 

Sayın Bahçeli Samsunda bir açlışta yaptığı konuşmada BAHÇELİDEN haber yapmayan bir takım kanallar sesinizden büyük zafer kazanmış gibi hükümete tezkere desteğinizden dolayı  haber yaptılar. Ama aynı kanallar sizi kötü tanıtmak için yazarları, çizerleri . karalama için her türlü kirli propağandayı size  mübah görüyorlar.

Bahçeli’ Samsunda diyorki “ şartlar oluşmadan ve olgunlaşmadıktan sonra şavaşmanın cinayaet olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak vatan  ve milletimize açık bir saldırı oluyorken top atana gül atmamız akla ve mantığa ihanettir” açıklaması yapmıştır.

Sonuç  ne oldu Sayın Bahçeli siz akıllı ilim İrfan sahibi büyük Türk  milletine irşat için yaşayan bir lidersiniz. Size  soruyorum ? Şehitler birer,birer, Beşer onar, hatta  şehitlerimizin tabutları tesbih tanesi gibi dizilirken MİLLETİN DUYGULARINA CARE, Gözleri kan çanağına dönmüş şehit anaların GÖNÜLERİNİ FERAHLATMAK İÇİN Başbakanın Başkanlık yaptığı hükümetlere güvenerek Bölücü ve eli kanlı PKK lı  katillerin yok edilmesi için 17 Ekim 2007 ‘den bu yana Kuzey irak’taki, PKK KAMPLARINI DAĞILMASI  için BDP hariç  TBMM de hükümet Tezkeresine destek verdiniz.

Sayın Başbakan  hatırladığım kadar 5. kasım. 2007 ABD ye gitti  2008 yılının ilk aylarında doğunun o zor kış şartlarında askerimiz 5 günlük  çıkartma yaptı milletimiz sevinçten havalara uçtu. çok geçmeden ABD de bir yetkili Ankara’ya  geldi ve operasyon anında  sona erdi.

O zamanki  O Muhtıracı Genel Kurmay Başkanına Devleti parası ile bir milyon dolarlık  zırhlı araba alındı. Bana göre  TC. HÜKÜMETİNE  muhtıra veren bir Genel Kurmay Başkanına bir milyonluk  araba değil doğruca Silivri’ye gitmesi gerekirdi ama neden gönderilmedi  anlamak mümkün değil.

Sayın  Bahçeli Meydanlarda bağırıyordunuz Kandile Türk bayrağını dikmek hükümetin şerefi. Ve millettinde beklentisi olacaktı . Ne oldu bu konudaki  mecliste verdiğiniz  Tezkere desteği?

Sayın Bahçeli Açık Toplum Vakfı ve Bogaziçi Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre TÜRK MİLLETİNİN % 70 le 80 kendini Milliyetçi kabul ediyorsa MHP olarak % 13 oy alıyorsa, nerede hata yaptığını sorgulaması gerekir.

 Sizden onun için bir parti Genel Başkanı asla olmaz ama dört ,dörtlük iyi bir Cumhurbaşkanı olur. Bu millet’de size güvenmediği için sizi seçmez. Sizin kıymetiniz öldükten sonra anlaşılır o zamanda her şey bitmiş olur.

 Size Yakışan 4.Kasım 2012 de yapılaçak büyük kurultayda Emaneti ehline   telsim etmek, sizde o zaman demokrasi tarihine geçer.  ve Ülkücü hareketin kalbinde taht kurarsınız.

MİLLİYETÇİ HAREKET  PARTİSİNİN Başından  ayrılmanıza en fazla  AKP Genel başkanı, BAŞBAKAN,  AKP liler ve AKP nin yandaşlarının tamamı çok üzülürler Hele hele başbakının uykuları kaçar. çünkü AKP liler bilyorki. MHP nin Genel Başkanı BAHÇELİ  ile CHP genel BAŞKANI  KILIÇDAROĞLU İLE YÜZ KERE Seçime girsek  yüzkere kazanırız diyorlar ve kamuoyuda böyle söylüyor.

Sayın BAHÇELİ Taşoran  olarak ,. ABD ve İsrail’in projesi olan Büyük orta Doğu projesi eş başkanı diye suçladığınız hükümete hanği gerekçelerle tezkere için evet dediniz?

Top atana gül atılmaz diyorsanız. ABD ve AB nin Kuzey Irakta çapulcu başının AKP lilerinde 30.Eylül 2012 Ankara arenadaki Kurultayda gurur Duyduğu  Eli kanlı BARZANİ  beslemeleri.  PKK lı bölücü katiller. Mehmetçiklere kurşun ve havan topları ile şehit ediyorlar. Hükümetten bunların hesabını meydanlarda sorup! ondan sonra evet deseydiniz.?

ÇANKIRILI OLUPTA ÇANKIRIYI SEVİYORUM DİYEN HEMŞERİLERİME SAYGILAR SUNUYORUM  NE MUTLU ÇANKIRILI VE TÜRK’ÜM DİYENE

Not: Devlet beyin bu devlete ve Ülkücü harekete yaptığı hizmetler unutulmayacak. Tarihede böyle geçecek. “Devlet gidecek Aydın gelecek Soloğanı,” Ülkücü ahlakı almışlara yakışmıyor. Devlet görevini Aydın’a devredecek ve beraber bu millete yıllarcaa hizmet edecekler. Bu konuda Koray beyin Devlet beye karşı tavrını ve çok kibar davranışını önemsiyor. Ve takdir ediyorum.  

                                                                                   

HÜSEYİN ÇAKIR

Araştırmacı Yazar

.

YORUM EKLE