Uzakdoğu şehirleri internette uçuyor!

Uzakdoğu şehirleri internette uçuyor!

Uzakdoğu şehirleri internette uçuyor!
İnternet devi Akamai'nin araştırmasına göre, dünyada ortalama internet hızı 1,7Mb/saniye. Dünyada internet bağlantısının en hızlı olduğu yer ise Güney Kore'nin Masan kenti. İlk 100'deki şehirlerden sadece 61'i Japonya'da!


İnternet devi Akamai, dünyadaki internet hızı haritasını yayınladı. Akamai'nin ülkelere göre hız haritasında, Türkiye internet hızının düşük ve orta seviyede olduğu ülkeler kategorisinde yer alıyor.

56 bin küresel servis sağlayıcıdan 234 ülkedeki 487 milyon tek IP'yi tarayan şirket, bant genişliği, bant hızı, güvenlik diğer alanlarda istatistiki veriler hazırladı.

Dünyada internet bağlantısının en hızlı olduğu yer Güney Kore'nin Masan kenti. Dünyanın en hızlı internetine sahip 100 şehri listesinde Uzakdoğu'nun ezici üstünlüğ var. Listedeki 100 şehirden 61'i sadece Japonya'dan.

Listede ABD'den 12 şehir var. Bunların 7'si California'dan. Monterey Park, ABD'nin en hızlı internetine sahip. ABD'deki ortalama internet hızı 4.7 Mbps. Bu ortalamayı sadece 22 eyalet geçiyor. Delaware 7,6 ortalama ile en hızlı eyalet. Alaska en yavaş eyalet.

Avrupa'nın en hızlı şehri ise listenin 18'nci sırasında yer alan İsveç'in Umea şehri. İlk 100'de yer alan Avrupa kentleri arasında Baden-Baden (Almanya), Wageningen (Hollanda) ve Temaşvar (Romanya) var.
(Turkish Journal)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER