TÜRK TELEKOM'DAN UCUZ HOSTİNG MÜJDESİ

TÜRK TELEKOM'DAN UCUZ HOSTİNG MÜJDESİ

TÜRK TELEKOM'DAN UCUZ HOSTİNG MÜJDESİ
TÜRK TELEKOM'DAN UCUZ HOSTİNG MÜJDESİ
Veri merkezi operatörleri eski tarifelere göre yüzde 50'nin üzerinde indirim alabilecek

Türk Telekom, başlattığı ''Veri Merkezi İşletmecilerine Metro Ethernet İnternet'' kampanyasında veri merkezi operatörlerinin eski tarifelere göre yüzde 50'nin üzerinde indirim alabilecek.

Türk Telekom, açıklamasında, veri merkezlerine yönelik başlatılan yeni kampanyayla işletmecilerin maliyetlerini düşüren çözümler sunulduğu, veri merkezi pazarının rekabet gücünün artırılması için de destek verildiği belirtildi.

''Veri Merkezi İşletmecilerine Metro Ethernet İnternet'' kampanyasında veri merkezi operatörlerinin eski tarifelere göre yüzde 50'nin üzerinde indirim almalarının mümkün olacağı aktarılan açıklamada, internet veri merkezine 2 Gbps ve/ veya 5 Gbps kapasitesinde Metro Ethernet İnternet alan internet servis sağlayıcılara, yurtdışından getirilen internet trafik kapasitesini en az bir, en çok iki yıl süreyle ücretsiz sunulacağı, yurtdışından sağlanan ücretsiz internet trafiği kapasitesinin 2 Gbps ya da 5 Gbps ile sınırlı olacağı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu kampanyayla veri merkezlerinin toplam maliyetlerinde yaşanacak düşüşle bu merkezlerin tüm müşterilerine fayda sağlaması bekleniyor. Ayrıca artan yurtdışına kayan yüksek bant genişliği talebinin Türkiye'ye yönelmesiyle pazarın büyümesi yolunda destekleyici bir faktör olarak görülüyor.
Kampanya, veri merkezi işletmecilerine önemli avantajlar sunuyor. Türk Telekom, almış olduğu internet hizmetine (2Gbps/ 5Gbps) iki yıl kullanma taahhüdü veren işletmecilere yüzde 10 indirim uygulayacak, tahsis edilecek devre de iki yıl kullanımda kalacak. Ek olarak, kullanılan toplam trafik miktarının en az yüzde 10'unun yurtdışından çekilmesi halinde, aylık olarak ekstra yüzde 10 indirim uygulanacak.''

Kampanyanın yurtdışından içerik sağlayan, yayım yapan işletmecilerin Türkiye'ye yönlenmesini, dolayısıyla ülke ekonomisi için değer yaratılmasını sağlayacağını belirten Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, ''İnternet kullanımının artışı ile her geçen gün daha yüksek bant genişliklerine ihtiyaç duyuluyor. Veri merkezi işletmecilerinin yüksek bant genişliği taleplerini en avantajlı koşullarda sağlayarak, yurtdışındaki internet trafiğini ülkemize çekmeyi hedefliyoruz. Bu kampanya ile atılan adımları yeni ürün ve hizmetler ile destekleyerek hem sektörel büyüme, hem de ülke ekonomisi için değer yaratmayı amaçlıyoruz'' değerlendirmesini yaptı.

borsa gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER