'ScreenWise' ile Google para dağıtıyor

İnternet devi Google, artık kullanıcılarına para dağıtıyor! Bu parayı almak için yapmanız gereken...

'ScreenWise' ile Google para dağıtıyor
ScreenWise isimli proje kapsamında Google, Chrome'a indireceğiniz bir eklenti sayesinde hem sizin internet kullanım alışkanlığınızı takip edebilecek; hem de size para kazandıracak. Bunun için sisteme kayıt olduktan sonra Google, 5 dolar değerinde Amazon hediye kartı kodunu size veriyor. Ardından 3 ayda bir bu 5 dolarlık ödeme kullanıcıya yapılmaya devam ediyor.

Ancak iş bununla da sınırlı değil. Ars Technica'da yer alan habere göre Google, isteyen kullanıcılarına Screenwise projesi kapsamında Screenwise Data Collector (Screenwise Veri Toplayıcı) cihazını veriyor. Cihaz, herhangi bir ağa bağlanıyor ve kullanıcıların internette yaptıkları her şeyi kayıt altına alıyor. Bu cihazı alıp projeye dahil olan kullanıcılara kayıt işlemi karşılığında 100 dolar verilirken, bir yıl süresince de her ay 20 dolar ödeniyor.

Kısacası Google, sizin bilgi ve kullanım alışkanlıklarınızı sizden satın almaya başlamış durumda. Şu ana kadar 2.500 kişinin bu projeye kayıt yaptırdığı söyleniyor. google.com/landing/screenwisepanel adresinden şu anda kayıt yaptırmak isteyenler ise, "daha sonra gelin" mesajını alıyor. Yani Google, şimdilik kayıt işlemini durdurmuş durumda...

chiponline

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER