Facebook'ta yeni oyun Turkcell, Facebook’ta futbol şehri kurdu

Facebook'ta yeni oyun Turkcell, Facebook’ta futbol şehri kurdu

Facebook'ta yeni oyun Turkcell, Facebook’ta futbol şehri kurdu
Facebook'ta yeni oyun
Turkcell, Facebook’ta futbol şehri kurdu


Sektörünün öncü firmalarından Turkcell, Türkiye'de sosyal oyun alanında geliştirilen ilk ve tek futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City'yi futbolseverlerin beğenisine sundu.
Facebook ve footbo.com'dan erişilebilen oyun, ücretsiz olup tutkunlarına sıra dışı bir sosyal deneyimin yanı sıra sürpriz hediyeler sunuyor.
Footbo City mobil uygulaması futbolseverlerin her nerede olurlarsa olsun takımlarını yönetmesini, futbolun heyecanını her an her yerden yaşamasını mümkün kılıyor.
Oyunda amaç, gelir-gider dengesini ayarlamak, takımı ve şehri geliştirerek en fazla taraftara sahip en iyi takım olmak. Oyuncular zafere giden yolda, takıma ve şehre yatırım yapmak, arkadaşlara meydan okumak, amigolar, casuslar aracılığıyla rakip şehirlerden taraftar koparmak ile oyuncuların antrenman programını ayarlamak gibi yöntemlere başvurabiliyor. Bu sayede arkadaşlarıyla hem rekabet içine girerken hem de sosyalleşme imkanı buluyor.
Grafikleri ve ayrıntılı oyun planıyla bağımlılık yaratan Footbo City'nin en ilgi çekici yönlerinden biri, gerçek hayata paralellik. Oyun, gece-gündüz aydınlatmasıyla doğal bir ortam yaratıyor ve derbi haftalarına özel sürprizler futbol coşkusunu sanal dünyadaki yeşil sahalara aktarıyor. Üstelik oyunun içinde yer alan 'Footbo Tahmin' bölümünde her hafta 1. lig maçlarının sonuçlarını tahmin ederek Footbo nakit kazanmak mümkün. İlerleyen günlerde daha pek çok özelliğin ekleneceği oyuna Facebook'ta //apps.facebook.com/footbocity/, footbo.com'da ise //tr.footbo.com/FootboCity adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

CİHAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER