DERİN DONDURUCU SATIŞLARI PATLADI

Kurban Bayram öncesi Derin dondurucu ve kıyma makinesi satışları patladı.

DERİN DONDURUCU SATIŞLARI PATLADI
 DERİN DONDURUCU SATIŞLARI PATLADI

Kurban Bayram öncesi Derin dondurucu ve kıyma makinesi satışları patladı.

Kurban Bayram öncesi derin dondurucu ve kıyma makinesi satışlarında artışlar yüzde 200'ün üzerine çıkarken, bu ürünlerin yıllık satışlarının yarısının bayram döneminde yapılıyor.

Vatandaşlar, sadece derin dondurucu ve kıyma makinesi değil bıçak seti, elektrikli testere, saklama kabı ve büyük boy poşetlere de bayram döneminde yoğun ilgi gösteriyor.

n11.com Satış Genel Müdür Yardımcısı Örpen Koçak, Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber tüketicilerin etlerini iyi saklayabilmek için derin dondurucuya, kıymasını kendi evinde sağlıklı ve güvenle hazırlamak isteyenlerin ise kıyma makinesine yöneldiğini söyledi.

Her yıl bu dönemde özellikle bayramdan önceki 15 günlük sürede derin dondurucu ve kıyma makinesi satışlarında ciddi artış yaşandığını dile getiren Koçak, bu artışın bayramdan sonraki 15 gün boyunca sürdüğünü anlattı.

Koçak, "Derin dondurucularda geçtiğimiz aya göre yüzde 150, kıyma makinelerinde ise yüzde 218'lik bir artış söz konusu. Bu satış ivmesinin eylül sonuna kadar sürmesini öngörüyoruz." dedi.

Derin dondurucu ve kıyma makinesinin dışında kurban kesimi için kullanılan her türlü el aleti ve bıçak setlerinde de ciddi artışlar gözlemlendiğini dile getiren Koçak, elektrikli testere ürünlerindeki artışın bir önceki aya göre yüzde 500'e ulaştığını vurguladı.

"Yıllık satışların yarısı bayram döneminde yapılıyor"

Koçtaş yetkililerinden alınan bilgiye göre, yıl boyu toplam satışların içinde, derin dondurucuların yüzde 40'ının, kıyma makinelerinin ise yüzde 60'ının Kurban Bayramı döneminde gerçekleşiyor.

Bayram döneminde bu ürünlerin dışında battal-jumbo boy çöp torbaları, kesme tahtası çeşitleri, bıçak, masat ve et döveceği çeşitleri ile mutfak terazi modellerinin satışında artış yaşanıyor.


Doğru Derin Dondurucu Kullanımı Nasıl Olmalı?

Derin dondurucuları; dondurulmuş gıdaları, et ürünlerini ve kışın özlediğimiz yaz lezzetlerini depolamak için kullanırız. Teknolojinin gelişmesi ile günümüz dondurucuları, faturada tasarruf sağlamak için daha az enerji harcarlar.

A++ enerji verimliliği sayesinde minumum enerji tüketimlerine sahiplerdir. Her ürün kullanımında olduğu gibi derin dondurucularda da dikkat edilmesi gerekenler vardır. İşte derin dondurucu kullanımında dikkat edilmesi gereken detaylar.

Derin Dondurucu Seçimi İlk dikkat edilecek unsur derin dondurucu seçimidir. Eğer kalabalık bir aileniz varsa yüksek litre kapasitesine sahip derin dondurucuları seçmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Zira satın alacağınız ufak boyutlu derin dondurucu, gıdalarınızı saklamada size yetmeyebilir. 

Derin Dondurucu Temizliği Derin dondurucularınızın temizliği, sağlığınız açısından büyük önem taşır.  İçindeki gıdaları gün ışığı almayan bir alana koyup, boşalan derin dondurucuyu doğal bir temizleyici ile kuru bez yardımıyla rahatlıkla silebilirsiniz.

Yılda en az bir defa derin dondurucunuzu temizleyin.

Çözülen Gıdaları Tekrar Dondurmayın Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise derin dondurucudan çıkarıp çözdürdüğünüz gıdaları tekrardan dondurmamanızdır.

Sağlığınız açısından özellikle bu maddeye dikkat edilmelidir. Mümkünse et, meyve ve sebze türü dondurulmuş gıdalar, buzdolaplarının alt kısmında ya da mikro dalga fırınlarında çözdürülmelidir.

Derin Dondurucularda Derece Ayarı Sebze, meyve, et gibi birçok çeşit besinlerin uzun süre saklandığı derin dondurucuların derecelerinin de doğru olarak ayarlanması gerekmektedir.

Derin dondurucularda sıcaklığın en yüksek -18 santigrat en düşük -21 santigrat derece olmasına dikkat edin. Aksi halde daha düşük ya da daha yüksek sıcaklıklar derin dondurucunuzdaki gıdaların bozulmasına neden olabilir.

Derin dondurucu sektörünün lider markası Uğur Soğutma’nın yeni teknolojiye sahip derin dondurucu modellerini incelemek isterseniz Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER