‘’TBD’’ Nedir ?

‘’TBD’’ Nedir ?Gerekli ve Gerçekleştirilebilir Hedef 2017 TürkBirDev…

2009 yılından bu yana büyük bir oluşum söz konusudur. Bağımsız 7 Türk Devletinin gayreti ve çalışmaları sonucu kurulacak olan Türk Birleşik Devletleri ( TürkBirDev ) bütün Dünya Türklerini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

TürkBirDev açılımın çok açık olduğu gerek sanat dünyasının gerek basının ve gerekse bürokrasinin destek verdiği oluşum halkın önder olduğu bir başlangıç ile çalışmalarına Merhaba! demiştir.  Öyleki kurulan ve kurulacak olan temsilciliklerin yanı sıra muhtarlar, belediye başkanları, valilikler ve devlet erkanının yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının da destek verdiği ve vereceği kurumsal bir oluşum olan, siyasi partilerin üzerinde olan ve iç işlerine değil 7 ülke genelinde çalışmalarını sürdüren yapıcı, gerekli ve strateji bazlı oluşum olan TürkBirDev 2012 ocak ayından buyana çalışmalarına hız vermiştir.

Bilindiği üzere bu güne dek birçok atılım yapılmış Türk Birliğinin kurulması için çalışmalar başlatılmıştır. Önemli olan doğru kişiler ve tespitler ile doğru çalışmalar yapmaktır.

Ve unutulmamalıdır;

Zorlu bir yol hatta taşlarla dolu bir yol olan oluşumumuz sadece İnanmak! Kelimesini akıllara kazımıştır…

İnanmalıyız…

Bugüne dek birçok tarih yazmış Türkler, gururlandığımız ve kıvançla dile getirdiğimiz cümle;

‘’ Ben Türk’üm ‘’ …

  Peki, bu güne dek neden birleşilememiş ve neden oluşumlar destek görmemiştir.

Bunun cevabı çok açıktır. Eğer önünüzde engel var ise ve çalışmalarınızı gayretle sürdürüyorsanız her şeye rağmen bu birliği kurmak için bu iki kelimeyi söylüyorsanız gerçekten yaptığınız iş doğru ve yerinde bir çalışmadır.

TürkBirDev ilkeleri çok açıktır. Sadece bu cümleye inanmak ve çaba sarf etmek gerekir.


TürkBirDev bünyesinde görev almak ve zor olan yolların düzene girmesi için çalışacak yol arkadaşlarımızın aramıza katılmalarını diliyoruz.


Unutmayın;

ENGEL YOKSA BAŞARI YOKTUR !!!

Not: TürkBirDev oluşumunu desteklemek ve merak ettikleriniz için aşağıda vereceğim linkleri tıklayabilir bizlere ulaşabilirsiniz.www.turkbirdev.info
www.turkbirdev.org
www.turkbirdevhaber.com

Özlem Ilgaz ÖZDEMİROĞLU

ozlemturkbirdev@gmail.com
https://twitter.com/ilgazoz

YORUM EKLE

banner110

banner109