SULTANBEYLİ'DE RAMAZAN COŞKUSU

SULTANBEYLİ'DE RAMAZAN COŞKUSU

SULTANBEYLİ'DE RAMAZAN COŞKUSU
SULTANBEYLİ’DE RAMAZAN COŞKUSU

Ramazan bolluğu, bereketi ve güzellikleriyle geldi. Sultanbeyli Belediyesi de Ramazan’ın kutlu atmosferine yakışır programlara hazırlandı.

Ramazan tüm insanlığa bolluğu, bereketi, kardeşlik ve barış duygularıyla, ruhlara ve bedenlere getirdiği sıhhat, sükunet ve huzuruyla geldi. Sultanbeyli Belediyesi de Ramazan’ın kutlu atmosferine yakışır birbirinden güzel programlara hazırlandı.

Mahallelerde dev iftar sofraları…

Bu yıl iftar çadırları yerine her belediye farklı uygulamalara imza atıyor. Sultanbeyli Belediyesi de ilçenin 15 mahallesinde 15 ayrı iftar programı hazırladı. Her gün bir mahallenin en büyük meydan veya sokağına dev sofralar kurulacak, Başkan Hüseyin Keskin ve ekibi mahalle halkıyla iftar sofralarında buluşacak.
Bu programlar dışında şehit ve gazi aileleri, yetim ve öksüzler, engelliler, dernekler, kamu çalışanları, tüm siyasi parti teşkilatları ve daha çok birçok vatandaş için iftar programları, Sultanbeyli Belediyesi kurulduğu günden bugüne kadar ilçeye hizmet etmiş ve etmeye devam eden eski belediye başkan ve ekipleri, meclis üyeleri,  parti teşkilatları başkan ve adayları için vefa iftarları düzenlenecek. Bütün bu iftarlarla amaç, birlik ve beraberliğin pekişmesi, tüm Sultanbeyli’nin bir arada Bir Ramazan geçirmesi…

Her gün 1500 kişiye sıcak yemek

Bu iftar organizasyonları dışında her gün yine bir mahallede kurulacak standlarda bin 5 yüz kişiye sıcak yemek ikram edilecek. Ramazan boyunca yemek ikramı hem kurulan sofralarda, hem de standlarda devam edecek.

Kent Meydanı’nda Ramazan coşkusu

İftar sonrası ise Kent Meydanı’nda birbirinden güzel programlar başlayacak. Çocuklara yönelik programlardan, ezgi ve ilahi konserlerine, söyleşilerden Kuran-ı Kerim okumaları ve şiir gecelerine kadar birçok etkinlik Sultanbeylililerin beğenisine sunulacak.
Çocuklarla söyleşi için Hüseyin Goncagül sahne alırken ilahi ve ezgi konserlerinde Ahmet Özhan, Ertuğrul Erkişi, Ömer Karaoğlu, Sedat Uçan, Fatih Koca, Güçlü Soydemir, Grup Debu ve Grup Dergah Sultanbeylililer’e eserlerini seslendirecek. Söyleşiler için ise Mehmet Emin Ay, Nihat Hatipoğlu, Mustafa Karataş, Ömer Döngeloğlu ve Emin Işık Sultanbeyli’de olacak. Ayrıca Ahmet Naina Kuran-ı Kerim tilavetiyle geceyi ihya ederken, Bedirhan Gökçe şiirlerini seslendirecek.

Sultanbeyli bayrama kadar program ve iftarlarla Ramazan coşkusunu doya doya yaşayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER