SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ

SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ

SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mahalle gezilerinde son haftaya girdi. Hasanpaşa Mahallesi’ni gezen Keskin, vatandaşlarla hizmette geçen iki yılı değerlendirdi.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin haftanın 3 gününü mahalle gezilerine ayırıyor. Vatandaşlarla çalışmalarını paylaşan Keskin, ilçenin ihtiyaçlarını mahalle sakinlerinin ağzından dinlemeye ve sorunları bizzat ilçe halkıyla istişare ederek çözmeye çalışıyor. Turgut Reis Mahallesi’yle başlayan gezilerde son haftaya gelindi. Keskin, haftaya Hasanpaşa Mahallesi’yle başladı.

“TEM Otoyolu Bağlantı Yolları açılıyor”

Keskin, düzenlenen programda kahvaltı sonrası belediyenin yürüttüğü çalışmaları değerlendirdi. Konuşmasına ilçede tamamlanmış ve faaliyete girmiş hizmetlerle başlayan Keskin, “Yıllardır bir türlü tamamlanamayan TEM Otoyolu Bağlantı Yolları Projesi tamamlandı. Açılışı için gün saydığımız bu proje, Sultanbeyli’nin gelişimine hız katacak. Proje daha bitmeden Sultanbeyli’ye fabrika, konut, iş merkezi gibi önemli yatırımlar gelmeye başladı. Buralarda binlerce insanımıza iş imkânı sağlanacak.” dedi. Hizmete giren kültür merkezlerinin ilçeye, kültür ve sanatta ciddi katkı sağladığını söyleyen Keskin, bu merkezlerdeki etkinliklere gençlerin katılımının önemli olduğunu belirtti.

2 yeni polis merkezi, 10 yeni okul, parklar, rehabilitasyon merkezi, bilet satış terminali gibi ilçeye son dönemde kazandırılan yatırımlardan bahseden Keskin, “Sultanbeyli her geçen gün biraz daha gelişip büyüyor. İlçemizin eksikliklerini gidermek, yaşam kalitesini yükseltmek için gayret gösteriyoruz” dedi.

Ardından yapımı devam eden çalışmalara geçen Keskin, belediye yanına yapılan hükümet konağı, Aydos Mesire Alanı ve yeni okullar hakkında bilgi verdi. Hükümet konağı çalışmalarının çok hızlı ilerlediğini söyleyen Keskin, binanın bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

“Devlet hastanesi hayal olmaktan çıktı”

Konuşmasına önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla devam eden Keskin, ilk olarak devlet hastanesi projesini anlattı. Yıllardır ilçedeki hastane eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları aktaran Keskin, “Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmelerimiz sonrası çalışmalarımız başladı. Yer tahsisi yapıldı. 50 dönüm arazi üzerine, 400 yatak kapasiteli bir hastane yapılacak. Proje bakanlığa teslim edildi ve çok yakında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.
Gölet Projesi’nin bu yıl ihale edildiğini söyleyen Keskin, proje tamamlandığında Anadolu yakasının en güzel sosyal alanlarından birinin Sultanbeyli’de yer alacağını ifade etti.

Bunlarla birlikte Keskin, ilçeye yapılması planlanan 7 yeni okul, 2 kültür evi ve bir sosyal tesisin müjdesini verdi.

İlçedeki fiziksel eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılan çalışmaları anlatan Keskin, 2 yılda 250 bin ton asfalt döküldüğünü, 86 bin metrekare kaldırım yapıldığını ifade etti, İSKİ, AYEDAŞ ve İGDAŞ gibi kurumların yaz aylarında ilçeye 25 trilyonluk yatırım yaptığını belirtti.

Son olarak mülkiyet çalışmalarına değinen Keskin, ilçe genelinde sorunun çözülmesi için atılan adımları tek tek anlattı. Keskin, “Önce Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındırlık Bakanı ve Başbakan ile görüşmelerimiz oldu. Ardından 1/5000’lik planlar yapıldı, 1/1000’lik planların çalışmaları sürüyor. Sonrasında uygulama ve tapuların dağıtımı var. Hedefimiz bu. Hisseli parsellerle ilgili çalışmalar olumlu gidiyor. Bununla birlikte 2B arazilerinde yapılan çalışmayla ilçemizin yüzde 20’lik bölümündeki sorun da çözülecek” şeklinde konuştu.

Mahalledeki çalışmalarına da değinen Keskin, asfalt, kaldırım gibi çalışmaları, Fatih Bulvarı üzerindeki düzenlemeleri, yeni okulları ve parkları anlattı.
Çöp günlerine riayet

Konuşmasının sonunda ilçenin temiz bir görünüme sahip olabilmesi için, çöplerin zamanında çıkarılmasının önemine değinen Keskin, bu konuda özellikle hanımların çöp toplama günlerine riayet etmelerini istedi.

Çocukların ve gençlerin daha kaliteli eğitim yuvalarında okuması için de vatandaşlardan destek isteyen Keskin, çocukları okula giden anne-babaların küçük de olsa eğitime destek vermelerinin önemini anlattı.

Konuşmasının ardından Keskin, mahallelerdeki muhtarlık, aile sağlığı merkezi ve okulları ziyaret etti, esnafın fikir ve önerilerine kulak verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER