SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ

SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ

SULTANBEYLİ MAHALLE GEZİLERİ
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu haftaki gezilerine Hamidiye Mahallesi’nden başladı, Battalgazi ve Fatih Mahallesi ile devam etti.
 
Başkan Hüseyin Keskin’in mahalle gezileri tüm hızıyla sürüyor. Haftada 3 mahalleyi ziyaret eden Keskin bu hafta, Hamidiye, Battalgazi ve Fatih mahallelerindeydi.
“TEM çalışması tamamlandı”

Keskin, düzenlenen programlarda, vatandaşlarla yaptığı kahvaltı sonrası belediyenin yürüttüğü çalışmaları değerlendirdi. Konuşmasına ilçede tamamlanmış ve faaliyete girmiş hizmetlerle başlayan Keskin, “TEM Otoyolu Bağlantı Yolları projesi nihayet tamamlandı. Çok yakında hizmete açacağız. Bu proje, yıllardır beklenen ve ilçemizin gelişimine hız katacak bir projeydi. Çalışmalar devam ederken Sultanbeyli’ye fabrika, iş merkezi, konut gibi yatırımlar gelmeye başlamıştı. Şimdi bunlar hızla yükseliyor. Burada yapılan fabrikalar ve iş merkezlerinde binlerce insanımıza iş imkânı sağlanacak.” dedi. Son dönemde faaliyete giren ve her geçen gün artan programları ile iki kültür merkezinin ilçeye, kültür ve sanatta ciddi katkı sağladığını söyleyen Keskin, bu merkezlerdeki söyleşi, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere vatandaşların, özellikle çocuk ve gençlerin katılımının önemli olduğunu belirtti.

Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezleri, içinde anaokulları, lise ve ilköğretim okulları ile mesleki eğitim merkezinin olduğu 10 yeni okul, 15 yeni park, rehabilitasyon merkezi, bilet satış terminali gibi ilçeye son dönemde kazandırılan yatırımlardan bahseden Keskin, “Sultanbeyli gelişimine hız kattı. İlçemizin eksikliklerini gidermek, yaşam kalitesini yükseltmek için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Ardından yapımı devam eden çalışmalara geçen Keskin, belediye yanına yapılan hükümet konağı, Aydos Mesire Alanı ve yeni okullar hakkında bilgi verdi. Hükümet konağı çalışmalarının çok hızlı ilerlediğini söyleyen Keskin, binanın bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

“Sultanbeyli yıllardır beklediği projelere kavuşuyor”

Konuşmasına önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla devam eden Keskin, ilk olarak devlet hastanesi projesini anlattı. Yıllardır ilçedeki hastane eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları aktaran Keskin, “Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmelerimiz sonrası çalışmalarımız başladı. Yer tahsisi yapıldı. 50 dönüm arazi üzerine, 400 yatak kapasiteli bir hastane yapılacak. Proje bakanlığa teslim edildi ve çok yakında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.
Gölet Projesi’nin de bu yıl ihale edildiğini söyleyen Keskin, proje tamamlandığında Anadolu yakasının en güzel sosyal alanlarından birinin Sultanbeyli’de yer alacağını ifade etti.

Bunlarla birlikte Keskin, ilçeye yapılması planlanan 7 yeni okul, 2 kültür evi ve bir sosyal tesisin müjdesini verdi.

İlçedeki fiziksel eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılan çalışmaları anlatan Keskin, 2 yılda 250 bin ton asfalt döküldüğünü, 86 bin metrekare kaldırım yapıldığını ifade etti, İSKİ, AYEDAŞ ve İGDAŞ gibi kurumların yaz aylarında ilçeye 25 trilyonluk yatırım yaptığını belirtti.

Son olarak mülkiyet çalışmalarına değinen Keskin, ilçe genelinde sorunun çözülmesi için atılan adımları açıkladı. Keskin, “Önce Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındırlık Bakanı ve Başbakan ile görüşmelerimiz oldu. Ardından 1/5000’lik planlar yapıldı, 1/1000’lik planların çalışmaları sürüyor. Sonrasında uygulama ve tapuların dağıtımı var. Hedefimiz sorunu sağlam adımlarla ilerleyerek, kimseyi mağdur etmeden çözmek. Hisseli parsellerle ilgili çalışmalar olumlu gidiyor. Bununla birlikte 2B arazilerinde yapılan çalışmayla ilçemizin yüzde 20’lik bölümündeki sorun da çözülecek” şeklinde konuştu.

“Daha temiz bir Sultanbeyli için…”

Konuşmasının sonunda ilçenin temiz bir görünüme sahip olabilmesi için, çöplerin zamanında çıkarılmasının önemine değinen Keskin, bu konuda özellikle hanımların çöp toplama günlerine riayet etmelerini istedi.

İlçe çocuklarının daha kaliteli eğitim yuvalarında okuması için de vatandaşlardan ilgi ve destek isteyen Keskin, çocukları okula giden velilerin küçük de olsa eğitime destek vermelerinin önemini anlattı.

Konuşmasının ardından Keskin, mahallelerdeki muhtarlık, aile sağlığı merkezi ve okullar gibi kurumlar ile esnafı ziyaret etti.
Keskin’in önümüzdeki haftaki durakları, Hasanpaşa, Mehmet Akif ve Abdurrahman Gazi Mahalleleri.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109