İFTAR DAVETİ BATTALGAZİ ‘DE

İFTAR DAVETİ BATTALGAZİ ‘DE

İFTAR DAVETİ BATTALGAZİ ‘DE


İFTAR DAVETİ BATTALGAZİ ‘DE

Sultanbeylililer, Battalgazi Mahallesi’nde düzenlenen iftar davetinde buluştu.


Sokak iftarları Sultanbeyli’de Ramazan coşkusunun kaynağı haline geldi. Hafta sonu, ilk iftar daveti Battalgazi Mahallesi’ndeydi.

5 bin kişilik iftar

Her gün bir mahallede kurulan sofralardan bu sefer ki Battalgazi Mahallesi Kubbe Caddesi’ndeydi. Mahalle halkı kurulan dev sofraları tamamen doldurdu. Alanda 4 binden fazla vatandaş iftarı bekledi.

Düzenlenen iftar buluşmasında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “herkese bereket ve huzur dolu bir ramazan diliyorum” diyerek başladığı konuşmasında önce ilçe genelinde, ardından Battalgazi Mahallesi’nde devam eden çalışmaları detaylandırdı. “TEM Otoyolu Bağlantı Yolları projemiz bizim en önemli projelerimizden. Çalışmalarda neredeyse sona gelindi.” diyen Keskin, yapılan kamu binalarını anlattı.

Keskin, “İlçemize 7 yeni okul kazandırdık. Bu okulların birçoğu Battalgazi Mahallemizde. Sabiha Gökçen ve Sultanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Liseleri, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ve Esma Sultan Anaokulu mahallemizde hizmete girdi. Yarı olimpik yüzme havuzumuz ile çok yakında sinemaları, sergi salonları ve kütüphanesiyle hizmete girecek olan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezimiz yine bu mahallemizde. Ayrıca mahallemizde 2 adet yeni parkımız var ve bir park içinde fitness grubu çalışmamız mevcut.” şeklinde konuştu.

12 Eylül’de oylanacak Anayasa değişiklik paketine de değinen Keskin, “Ülkemizin hızla kalkınması ve gelişmesi için referandumda üzerimize düşeni yapmalıyız. Yeni anayasa paketi, bize kazandıracağı hak ve özgürlüklerle ülkemizi ileri seviyelere taşıyacak. Bu yüzden her birimizin oyları hayati önem taşıyor.” dedi. 

Konuşmanın ardından kurulan sofralarda vatandaşlar yemeklerini yerken, masalarda yer bulamayan vatandaşlar için ise alanda sıcak yemek ikramı yapıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER