SULTANBEYLİ’DEN HAVAALANINA ÖZEL HAT AÇILIYOR

Sultanbeyli Belediyesi toplu ulaşımda önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor. İETT yetkilileriyle varılan mutabakatla, Sultanbeyli’den Sabiha Gökçen Havaalanı’na direkt seferlerin yapılacağı 18 H hattı yakında seferlerine başlayacak.

SULTANBEYLİ’DEN HAVAALANINA ÖZEL HAT AÇILIYOR
Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hizmete girecek olan yeni hat ile havaalanına ulaşım çok daha rahat olacak.
Son dönemde her alanda hızlı bir gelişim sürecine giren Sultanbeyli’de,  Belediye ve İETT yetkilileri vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda toplu taşımada hayati adımlar atmaya devam ediyorlar.

Bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde yeni hatlar, güzergâhlar ve otobüs durakları hizmete girmiş ve vatandaşların büyük takdirini toplamıştı.

İnsan odaklı hizmet politikası sürdüren Başkan Hüseyin Keskin ve ekibi,  yine vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda Sabiha Gökçen Havaalanı’na yeni bir hattın açılması için İETT yetkilileri ile temasa geçerek bu eksikliğin giderilmesi için protokole vardılar.

Yapılan protokol ile Turgut Reis Mahallesi’nden hareket edecek 18 H hattının 12 Aralık tarihinden itibaren hizmete konulması kararlaştırıldı.

18 H Hattının Güzergahı…

Sultanbeyli halkının Sabiha Gökçen Havaalanı’na daha rahat ulaşımını sağlayacak 18 H hattından hareket edecek otobüsler, Hasanpaşa Mahallesi’nden kalkacak. Fatih Bulvarı, Turgut Reis ve Mecidiye Mahallesi’nden devam edecek otobüsler Viaport Alışveriş Merkezi ve Harmandere güzergâhını takip ederek havaalanına ulaşacak.

Gelişen Sultanbeyli

Sultanbeyli halkının zamandan ve ekonomiden tasarruf etmesinin yanı sıra, daha rahat ve konforlu seyahat edebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, hizmete girecek olan 18-H Sabiha Gökçen Havaalanı hattının yanı sıra geçtiğimiz aylarda da Üsküdar ve Kadıköy için, 18 Ü ve 18 K numaralı hatları ilçeye kazandırmıştı.

Ayrıca, 132 V numaralı Kartal-Sultanbeyli-Battal Gazi Mahallesi hattı, yine talepler ışığında, Sultanbeyli peronlarından Battal Gazi Mahallesi’ne uzatılıp Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi güzergâhını kullanmaya başlanmıştı. Buna ek olarak 132 P numaralı Kartal-Veysel Karani Mahallesi hattına 3 adet araç ilavesi yapılmış ve o da 16 KH ile birlikte hastane güzergâhını kullanmaya başlayarak hastane yolcularının, Sultanbeyli’den direkt otobüs kullanma rahatlığına kavuşmuşları sağlanmış oldu.

Bu çalışmalara ilave olarak, mevcut hatlara araç ilavesi yoluyla seferler de sıklaştırıldı. 131 numaralı Sultanbeyli – Ümraniye, 18 Ü ve 11 ÜS numaralı Sultanbeyli-Üsküdar, 18 K numaralı Sultanbeyli-Kadıköy, 14 KS numaralı Sultanbeyli-Gölet-Kadıköy hatlarına araç ilaveleri yapılırken, 132 C numaralı Sultanbeyli-Kartal hattı indirimli hat statüsüne alındı. İlave araçlardan faydalanan 131 B numaralı Çiftlik Mahallesi-Ümraniye hattı, Sultanbeyli Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve diğer yolcuların ulaşımı için okul önüne çekilerek hareket saatleri okul giriş-çıkışlarına göre yeniden düzenlendi.


Yenilenen Duraklar…


Sultanbeyli Belediyesi ve İETT yetkilileri Sultanbeyli halkına yakışır durakları oluşturulması noktasında da karar almış ve Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi’ndeki Selçukhan Caddesi isimli açık durak ile Antalya Caddesi üzerinde bulunan Kemah isimli sac durak yeni İETT durakları ile değiştirilmişti.

Sultanbeyli Fatih Bulvarı üzerinde bulunan Gün Caddesi ve Fatih Sultan Mehmet Camii isimli duraklar modern duraklara kavuşurken, Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bulunan Hasanpaşa isimli durağa da “Akıllı Durak” sistemi eklendi.
Sultanbeyli’den TEM Otoyoluna Bağlanan Yeni Hatlar…

Gelişen Sultanbeyli’de toplu ulaşım sorununun çözümü konusunda kararlı olan Başkan Keskin ve ekibinin İETT yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonunda, yakın zamanda eklenmesi düşünülen yeni hatlar ve otobüsler ise şu şekilde:
18 S - Sultanbeyli - Altunizade metrobüs durağı: Sultanbeyli’den kalkacak otobüs, uzun süredir sıkıntı çeken metrobüs yolcuları için düşünüldü. 18 S’nin en güzel yanı, Sultanbeyli gişelerinden TEM otoyoluna bağlanacak olması ve Şile yolu üzerinden Altunizade’ye gitmesi.

18 M - Sultanbeyli - Uzunçayır metrobüs durağı: Mimar Sinan Mahallesi’nden kalkacak olan 18 M de yine Sultanbeyli gişelerinden TEM’e bağlanacak ve Uzunçayır metrobüs durağına giden yolu yarı yarıya kısaltacak.

İlçe içi ring hat: İETT’nin çalışmaları, Sultanbeyli’nin diğer ilçelerle olan ulaşımı ile sınırlı değil. İlçe içinde de ring hatlara duyulan ihtiyacı karşılamak üzere; Veysel Karani Mahallesi – Hasanpaşa – Necip Fazıl Caddesi – Orman Caddesi – Kuran Kursu Caddesi –Fatih Bulvarı – Ahmet Yesevi Mahallesi – Kaptan-ı Derya Caddesi – Selçuk Han Caddesi – Kubbe Caddesi – Bosna Bulvarı – Fatih Bulvarı – Hasanpaşa – Veysel Karani Mahallesi güzergâhında ring hat hizmet verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109