Futbolda kaybetti, ticarette kazandı

Futbolda kaybetti, ticarette kazandı

Futbolda kaybetti, ticarette kazandı
Futbolda kaybetti, ticarette kazandı


Galatasaray Teknik Direktörü George Hagi'nin Romanya'daki IAKİ oteli cirosunu önemli oranda yükseltti. Romanya'nın Antalya'sı sayılan Köstence'nin turistik beldesi Mamaia'da bulunan otel, bu sene yaşanan ağır krize rağmen cirosunu yüzde 22.8 oranında arttırıp 12,9 milyon leye (3 milyon Euro) çıkarmayı başardı.

Otelin gelirinin yüzde 40'ının konaklama ve restoran hizmetlerinden sağlandığını söyleyen otel yöneticisi Anca Nedea, diğer gelirlerinin ise; dinlenme ve bakım merkezleri ile çeşitli işletim kiralarından sağlandığını belirtti.

Ziarul Financiara gazetesinin haberine göre IAKİ oteli geçen sene 10,5 milyon ley (2,5 milyon euro) ciro elde etmişti. Aynı zamanda Avrupa Birliği fonları ile 5,5 milyon Euro'luk bir yatırım ile modernize edilen Hagi'nin oteline 24 oda ve bir restoran eklendi. Böylece otelin toplam yatak sayısı 122'ye çıktı. IAKİ otelinde turizm sezonunda yaklaşık 169 Euro olan çift kişilik oda ücreti sezon dışında 57 Euro'ya kadar düşüyor.

Geçen yıldan itibaren krize rağmen otelin kâr etmeye başladığını söyleyen IAKİ Genel Müdürü Anca Nedea, bu aydan itibaren kış turizmi sezonunun da hareketli geçeceğini belirtti. Nedea, şimdiden otele gösterilen yoğun rezervasyonlardan memnun olduklarını ifade ederek, "Gelecek seneki ciromuzu daha da artıracağımıza inanıyorum." diyor.

htekonomi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER