Atatürk Stadı'nda çim serme işlemi başladı

Atatürk Stadı'nda çim serme işlemi başladı

Atatürk Stadı'nda çim serme işlemi başladı
Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Bursaspor, UEFA'nın talebi doğrultusunda Atatürk Stadı'nda sürdürdüğü yenileme çalışmalarında s

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Bursaspor, UEFA'nın talebi doğrultusunda Atatürk Stadı'nda sürdürdüğü yenileme çalışmalarında sona yaklaştı. Baştan aşağıya modern bir görünüm kazanan stadyumda çim serme işlemleri de bugün başladı.

Soyunma odaları, otopark, bayan tuvaletler, tribünlerin yerleşimi, uluslararası maçlarda gerekli hacimler, medya çalışma alanları gibi eksikleri tamamlanan Atatürk Stadyumu, zeminin çimlerinin serilmeye başlanmasıyla farklı bir görünüm kazandığı belirtilerek, ''Çimler, dün akşam saatlerinde İzmir'in Ödemiş ilçesinden getirildi. Adana 19 Mayıs Stadı'nın çimlerini de yapan ÇİMSER Çim Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından gerçekleştirilen çim serme işlemi titizlikle yürütülüyor.'' denildi.

11 bin metre karelik alana serilecek çimlerin tamamının doğal ve organik olduğunada vurgu yapılırken, ''Çimlerde bozulma olmaması için 48 saat içinde serme işleminin bitirilmesi amaçlanıyor. Çimlerin üç hafta içerisinde normal boya geleceği belirtiliyor, bu da stadın yeni sezona rahatlıkla yetişeceği anlamına geliyor.'' ifadeleri kullanıldı.

Statta yürütülen çalışmalar kapsamında da bilgi verilirken, ''Zemin kazılarak yaklaşık 3 metre aşağıya indirilerek seyirci kapasitesine 5 bin 800 kişi eklendi. Atatürk Stadı'nda ayrıca tribünlerdeki bayan taraftar tuvaletleri ve çıkış kapılarının sayısı artırıldı. Basın tribünü, otopark, doping odası gibi eksikler giderildi.'' görüşleri dile getirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER